Novozélandští ragbisté vedle orloje předvedenou hakou na chvíli zastavili turistický provoz

Novozélandští ragbisté vedle orloje předvedenou hakou  na chvíli zastavili turistický provoz
Praha  v polovině června  nabízí pro příznivce ragby velkou parádu. Počtvrté do metropole zavítali Novozélanďané působící v Evropě, kteří tu  pod hlavičkou  New Zealand Ambassador’s XV odehrají dvě utkání.

První se hraje už ve středu 13. června 2018 od 18 hodin na hřišti Tatry Smíchov pod Strahovem a proti borcům hrajícím v dresech se stříbrnou kapradinou umístěnou tak, aby ji hráči měli na levém prsu, nastoupí český reprezentační tým U20.

Druhý zápas se hraje na stejném hřišti  v sobotu 16. června 2018 od 16 hodin a za hostující tým nastoupí    ti zkušenější hráči ze sedmadvacetičlenného týmu, který přicestoval do Prahy.  Soupeřem Novozélanďanům totiž bude česká reprezentace, která na jaře v domácím prostředí vyhrála už pět zápasů zařazených do divizí evropského šampionátu.

"Novozélanďané již jsou v Praze od pondělka a vedle sportovních utkání máme pro ně připravený i další společenskokulturní program. Ukážeme jim i památky Prahy a Středočeského kraje a také jsme rádi, že nad zápasem převzala záštitu  primátorka Prahy Adriana Krnáčová, která ragbisty přijala na Staroměstké radnici," řekl pro ragbyový magazín Českeragby.cz předseda pořadatelského klubu Tatry Smíchov Roman Rygl.

Nakonec po přijetí členů týmu složeného z novozélandských ragbistů působících dlouhodobě v Evropě  na Staroměstské radnici primátorkou Adrianou Krnáčovou sportovci v dresech se stříbrnou kapradinou na hrudi se s ni vyfotografovali a před památnou budovou  vedle  zakrytého orloje  nejenom pro ženu v čele pražské radnice předvedli svůj bojový tanec haku. Tím  se samozřejmě na místě, kde lidé, když fungoval orloj, čekávali na apoštoly,  na chvíli zastavil turistický ruch, aby po vystoupení návštěvníci Prahy využili ragbisty ke společným fotografiím s nimi. (ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)