Ohromný zájem o ragbyové MS potvrzuje 1,7 miliardy spokojených televizních diváků

Ohromný zájem o ragbyové MS potvrzuje 1,7 miliardy spokojených televizních diváků
První listopadovou sobotu skončil světový šampionát v ragby, který byl  svojí délkou 44 dnů patrně na počet dnů vůbec nejdelší globální sportovní akcí a počtem diváků, kteří ragby sledovali přímo v ochozech stadiónů nebo na obrazovkách  televizorů či na monitorech  počítačů společně s olympijskými hrami a s fotbalovým šampionáten největším světovým sportovním podnikem.

K finále a k celému šampionátu se po jeho skončení pro ragbyový web Českeragby.cz vyjádřil legendární český ragbista Eduard Krützner starší ...    Finále Světového poháru v ragby, které pro sebe vybojovala zaslouženě Jižní Afrika, nám opět  potvrdilo, že si ragby získává stále více nadšenců po celém světě.

Domácí ragbisté Japonska se stali národními hrdiny a jejich výborné výsledky jsou základem pro úspěšný rozvoj ragby jak v Japonsku, tak v celé Asii. Šestitýdenní maraton shlédlo 1 740 000 diváků a nebýt 3 neodehraných zápasů z důvodu tajfunu, nebyl by daleko návštěvě 2 milionů. Ohromný zájem o ragby potvrzuje 1,7 miliardy spokojených diváků u televizorů i počítačů, kterým ragby učarovalo. O úspěšný průběh šampionátu, pro Japonsko tak typický, se staralo 13 000 dobrovolníků.

Díky Japonsku a všem účastníkům SP, se ragby stalo opravdovým sportovním fenoménem, který oslovuje stále více zájemců o hru se šišatým míčem, zejména proto, že všichni hráči, tohoto tvrdého kontaktního sportu, ctí a respektují smysl pro fair-play. Světový pohár byl rozhodně velkým úspěchem a můžeme se jen těšit na příští, který určitě velmi dobře uspořádá Francie v roce 2023. Francie má již nyní  připravené výborně vybavené velké stadiony a tak se dá předpokládat, že bude překonán letošní počet nadšených diváků. Poznatky a analýzy z uplynulého Světového poháru, přinesou do ragby nové taktické prvky, tréninkové metody, úpravy pravidel v zájmu zdraví hráčů. Není bez zajímavosti, že na letošním SP bylo o 35% méně cerebrálních komocí, než na minulém, které zajisté zkvalitní herní projev i výkonnost ragbistů na celém světě.

Japonský Světový pohár nám už dnes ukázal, jak velké jsou rozdíly mezi světovými špičkovými týmy a tou druhou kategorii, která se na SP kvalifikovala. Kdysi se uvažovalo o rozšíření Světového poháru na 24 mužstev, dnes převládá názor opačný, že by bylo vhodnější snížit počet na 16 týmů. Výsledky z tohoto SP, to jistě potvrzují, dnes mohou uspět pouze mužstva složená z profesionálů, kteří mají zajištěny kvalitní tréninkové podmínky, včetně regenerace a zdravotního zajištění. A co je nejdůležitější, jejich výkonnost prověřuje velmi náročná domácí soutěž a start za národní tým se silnými reprezentačními celky. Šest týdnů prokázalo, jak obtížné je pro mužstva udržet si stále vrcholnou formu. Pro mne byli velkým favoritem All Blacks, po jejich matném výkonu s Anglií, která zahrála své nejlepší utkání za poslední léta, jsem je pasoval na vítěze. A myslel jsem si, že jsme viděli předčasné finále. Finále mne vyvedlo z mého omylu, protože Jižní Afrika, nedala Anglii vůbec žádnou šanci, zahrála neuvěřitelné utkání, dominovala ve mlýnech, což na takové úrovni se nestává, tři zborcené mlýny stály Anglii 9 bodů. Tvrdý a sehraný roj a výborné spojky s neomylným Pollardem, rozhodli o hladkém vítězství Jižní Afriky nad Angličany, kteří nezvládli roli favorita.

Také v boji o 3.místo All Blacks prokázali, že výpadek s Anglii, na nich nenechal žádné stopy a Walesanům nadělili 40 bodů, když předvedli svoji typickou celoplošnou hru, při velkém nasazení a radosti ze hry. Jižní polokoule opět prokázala, že její pojetí hry je a zřejmě bude i nadále určovat směr vývoje světového ragby. Poznatky z tohoto úspěšného Světového poháru by měly být využity i pro rozvoj ragby v našich skromných podmínkách. Musíme si přiznat, že nám hlavně chybí velmi kvalitní domácí soutěže a většina našich trenérů postrádá potřebné odborné znalosti, které jsou základem pro úspěšné formování jejich svěřenců. Světové ragby prokázalo, že jeho budoucnost je založena na rychlosti, neustálé efektivní podpoře a o snahu eliminovat co možná nejvíce kontakt se soupeřem. To by mělo být pro nás inspirací, jak vypracovat pro naši unii Jednotný tréninkový systém, který by odpovídal současnému trendu. Nejlepší na Světovém poháru ...nejlepší mužstvo světa : Jižní Afrika
nejlepší trenér : Rassie Erasmus – Jižní Afrika
nejlepší rozhodčí :  Waynes Barnes - Anglie
nejlepší hráč roku XV : Pieter-Steph du Toit – Jižní Afrika
nejlepší pětka SP : Perenard – Nový Zéland
objev roku : Romain Ntamack – Francie

dále byli vyhlášeni mimo světový šampionát ...
nejlepší hráč roku VII : Jerry Tuwai – Fidži
nejlepší hráčka XV : Emily Scarrett – Anglie
nejlepší hráčka VII : Rubens Toi – Nový Zéland

Do síně slávy byli uvedeni : Richie McCaw Nový Zéland, Shiggy Kono Japonsko, Os du Zandt Jižní Afrika ,Peter Fatiolafu Samoa, Graham Henry Nová Zéland, Z.,Diego Omaecha Uruguay.

Ragby opět prokázalo, že patří mezi nejlepší sporty na světě, zejména svými etickými i sportovními hodnotami, tisíce nadšených diváků na tribunách potvrdily, že tyto hodnoty respektují a podle toho se také chovají.

Českéragby.cz rovněž napsalo ...Mistry světa v ragby jsou Jihoafričané, kteří se jimi tradičné stávají vždy po dvanácti letech


Čtvrtfinalová úžasná utkání na MS v ragby komentuje legenda českého ragby Eduard Krützner

(ps, Eduard Krützner senior, Českeragby.cz, koláž a foto Petr Skála)


TMySQLDbLink: Table './ceskeragby/url_log' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed
UPDATE `url_log` SET `id`='b9983dcf-70d1-4d50-9d80-9192213c5f62',`time`='6.533',`memory`='33.65' WHERE `id`='b9983dcf-70d1-4d50-9d80-9192213c5f62'