Při novozélandské exhibici asistovali čeští ragbisté ... Česko - NZ Ambassador’s XV 0:43

Tentokrát z nejrůznějších koutů světa dokonce z Kanady, z Asie tedy nejenom jako v minulosti z Evropy přicestovali do Prahy Novozélanďané hrající ragby, aby zde nastoupili v pořadí již k pátému exhibičnímu utkání proti českému výběru ragbistů. 

Tentokrát po loňské porážce 15:23 hosté hrající v dresu s kapradinou na prsou nenechali nic náhodě a již ve druhé minutě vedli v exhibičním ragbyovém utkání  po položené pětce 7:0. V poločase to bylo ve prospěch Novozélanďanů už 26:0. Po čtyřech pětkách z prvního poločasu přidali ragbisté prezentující v Praze ragby, jak se hraje v zemi mistrů světa,  ve druhé půli ještě tři pětky.
Ke konci utkání na patnáct minut čeští reprezentanti se snažili bodovat, několikrát se dostali na dosah  soupeřova brankoviště, ale hosté vynikali skvělou obranou, nedali domácímu týmu možnost vyniknout a tak si  udrželi  čisté konto.

Jak říkám"Je to pěkné si zahrát proti  týmu , jehož hráči  na začátku utkání  soupeře zastrašují bojovnou hakou a kromě toho  pak po celé utkání předvádí skvělé ragby. Novozélanďané hráli skvěle i  v obraně a když zaútočili, tak jsme vždy měli plno práce, abychom se ubránili. Nakonec jsme však  sedmkrát kapitulovali, když se nám je nepovedlo zastavit," řekl po utkání pro Českeragby.cz hráč hrající na úokové spojce Martin Cimrich.

"V poločase jsme vystřídali prakticky celou sestavu, aby si všichni, kdo přijeli na soustředění, zahráli a také proto, že  některé hráče v sobotu čeká ligové utkání ve svých klubech. Soupeř byl proti loňskému roku více sehranější a domnívám se, že letos i více hráči soupeře  dodržovali před utkáním životosprávu. Ragbyové utkání bylo určitě oživením této sezóny a  divákům mohlo  líbit," řekl po utkání pro Českeragby.cz jeden z trenérské dvojice současné reprezentace Pavel Pala.


    Praha  26. června 2019Exhibiční utkání

Česko - New Zealand Ambassador’s XV  0:43 ( (0:26)
Pětky: 0:7 * Diváků:  3000

(ps, Českeragby.cz, foto:  Petr Skála)