Ragbisté Říčan mají sedmičkový bronz a to bez specializované sedmičkové přípravy

I bez specializované sedmičkové přípravy dokázal říčanský ragbyový tým mužů vybojovat bronzové medaile na republikovým mistrovství  v olympijském ragby na stadionu ČSRU v Praze 6 na Markétě. První místo získala Sparta Praha, která porazila ve finále Tatru Smíchov.

"Mistrovství provázelo několik nepříjemných okolností. Nejdříve to byl  poměrně velký nezájem klubů přihlásit se do nového formátu soutěže. Další věc, která nepřidala na kvalitě bylo odhlášení vítěze dvou posledních sedmičkových sérií RC Praga Praha pro zranění hráčů a třetí nepříjemností bylo vyřazení vítěze kvalifikačního turnaje profesionálního týmu RA Olymp Praha, neboť při kvalifikaci hráči neměli registrační průkazy, což oficiální soutěžní dokumenty České rugbyové unie," popsal problémy, které provázely otevřený mistrovský turnaj, jehož se zúčastnilo jen šest týmů.

Je sympatické  zastoupení Středočechů, neboť ze  šesti týmů byly tři (Sparta, Tatra a Slavia) z Prahy, dva  (Říčany a Sedlčany) ze Středočeského kraje a jeden (Bystrc) z Brna.

O úspěch  Říčan se postarali Kučera Jan (kapitán), Rohlík Jan, Sadílek Martin, Kobián Kryštof, Máslo Petr, Juzl Marek, Roczyn Sebastian, Růžička Matěj, Růžička Vojtěch, Šmolcnop Jan, Brabec Antonín a ještě Sadílek Zdeněk, dále  Duffek Jindřich  a Nevický Tomáš (všichni tři zraněni  po prvním dnu) a členové
realizačního  týmu: Brabec Antonín, Kobián Jan, Šmolcnop Pavel a Vojáček Martin.

"Nyní máme na programu klasické ragby o patnácti hráčích, které  začíná tzv. pohárem. Ten  budou hrát týmy, co hrály na jaře ligu Sparta, Tatra, Praga, Vyškov, Říčany a Slavia, dále Dragon Brno coby vítěz baráže.  Na jaře se pak rozjede klasická liga, která se bude hrát jaro - podzim2018  a ligu  by měl rozšířit  profesionální tým Olymp Praha coby předpokládaný vítěz podzimního Poháru  B. Tím by se liga hrála už s osmi týmy. Ten pohár zahájíme až 9. září 2017 doma se Slavií, neboť zápas prvního kola jsme odložili, protože pět říčanských hráčů hraje ve stejnou dobu  v Praze ME U20  a druhé kolo máme volno," upřesnil pro ragbyový magazín Českeragby.cz nejbližší program říčanských ragbistů hrající kouč Antonín Brabec.
Mistrovství ČR  2017 v ragbyových sedmičkách muži
Výsledky ragbistů Říčan: RC Mountfiled Říčany vs RC Tatra Smíchov 0:19 * RC Mountfield Říčany vs RC Slavia Praha 21:7 * RC Mountfield Říčany vs RC Sedlčany 59:0 * RC Mountfiled Říčany vs RC Bystrc 12:19 * RC Mountfield Říčany vs RC Sparta Praha 7:28.

O páté místo ...  Slavia Praha - Sedlčany  36:5
O třetí místo ...   Bystrc Brno - Říčany  7:24
Finále ...   Tatra Smíchov - Sparta Praha  17:19

Konečné pořadí:  1. Sparta Praha, 2. Tatra Smíchov, 3. Říčany, 4. Brno Bystrc, 5. Slavia Praha, 6. RC Sedlčany.Českéragby.cz napsalo ...
Ragbisté Sparty se po mistrovském titulu v patnáctkách stali mistry i v sedmičkách

(ps, Českeragby.cz, foto: Miloš Březina)