Ragbisté Říčan urvali výhru nad Tatrou v samém závěru ... Tatra - Říčany 27:28

Šesté kolo nadstavbové části ragbyové ligy mělo na programu další trojici zápasů.

V Praze se hrálo jediné utkání Tatra - Říčany, které sklidilo emoce diváky až do jeho konce. Domácí ragbisté totiž vedli v půli 22:13 a to nebylo z jejich strany všechno. Pražané  totiž  krátce po změně stran získali další položenou pětkou až čtrnáctibodový náskok, ale vedení nakonec neudrželi.

Českeragby.cz bylo na místě děje ...

Středočeši postupně snižovali, aby za stavu 27:25 se o úspěch nejdříve pokusil Horak trestným kopem, kterým minul branku. Stejný hráč však kopem ze hry v poslední minutě zajistil svému týmu jednobodové vedení.

Z následného rychlého protiútoku měli šanci zvrátit výsledek ještě hráči Tatry. Její útočník Karel Berounský sice skončil  s míčem v ruce v říčanském brankovišti, ale podle hlavního a pomezního rozhodčího předtím položil míč na ruku říčanského hráče.

Jak říkám ...

"Prohráli jsme, protože jsme hráli hůře než v předchozím kole proti Pragovce. Náskok z první půle jsme nejenom neudrželi, ale lehce jsme přišli i o vítězství," měl jasno po utkání kouč Tatry Filip Vacek.

Šestačtyřicetiletý hráč Říčan a pravidelně na konci utkání střídající borec Antonín Brabec se tentokrát do hry nedostal.  "Když jsem viděl, že za Tatru nastoupil samotný její předseda Roman Rygl, který je jen o rok mladší, tak jsem mu nechtěl brát jeho prvenství být v tomto utkání nejstarší," vysvětlil svoji neúčast na hřišti sportovní ředitel České rugbyové unie Antonín Brabec.

Praha 7. září 2019

Šesté kolo nadstavbové části první ligy v ragby

Tatra Smíchov - Říčany   27:28 (22:13)  pětky 4:4

Dramaticky se linul průběh hry i ve Vyškově, kde hrála Praga. Jihomoravané vedli v poločase 18:9, pak ještě 23:9, ale Praga stačila srovnat skore na 23:23. Tento stav skore ještě platil  minutu před koncem, jenže Vyškov pak položil dvě pětky a Praga prohrála 23:35. Kdyby utkání trvalo jen 75 minut, získala by dva bonusové body za plichtu, takhle odjeli Pražané  z Vyškova s prázdnou.