Ragbisté se rozloučili s Milanem Rázgou, s osobností, která se zapsala do historie hry se šiškou

Přibližně dvě stovky ragbistů, rodina a další přátelé zaplnili druhý dubnový čtvrtek  Velkou síň pražského  krematoria v Praze ve Strašnicích, aby se rozloučili s Milanem  Rázgou, který zemřel ve věku nedožitých 80 let. 

Smutná zpráva z ragbyového mlýna ... Zemřela ragbyová legenda Milan Rázga

Mezi smutečními  hosty byli kromě Pavla Teličky a Pavla Chaloupky   za posledních dvacet let všichni  bývalí šéfové České rugbyové unie, dále  současní i bývalí předsedové téměř všech pražských a od Prahy nedalekých ragbyových  klubů, které byly založeny v první polovině minulého století, bývalí spoluhráči, kolegové a kamarádi  z ragbyové i velké Slavie Praha  a další přátelé.

U rakve stála čestná stráž sestavena ze šesti ragbistů oblečených do současných ligových dresů a když hrála hudba, tak se na velké televizní obrazovce, která byla instalovaná hned vedle věnce od ragbistů Slavie a položeného ragbyového míče,  měnily fotografie od  Milanova dětství až do současnosti připomínající jeho soukromý i sportovní život.  

Na osobnost ragbyové Slavie Praha zavzpomínali každý ve svých vzpomínkách za hudebního  doprovodu několika  melodií včetně  užasné Cohenovy  písně Hallelujah.   Na závěr za zvuku písně Louise Armstronga všichni ve stoje vzdali poctu ragbyové osobnosti, kterých v historii českého ragby zase tolik nenajdeme.

Českeragby.cz bylo u zrodu songu k poctě ragbistů. Jeho text zveřejňujeme ...

"Zůstane v našich vzpomínkách a  veselé  příhody s ním se budou vyprávět s úctou k němu. Ragbisty zarmoutil jen jednou a to  začátkem dubna 2019, kdy zemřel," zaslechli jsme po smutečním rozloučení  s osobností českého ragby s Milanem  Rázgou.

Ragbisté Slavie poctu Milanovi Rázgovi přímo na hříšti vzdali už v sobotu 6. dubna 2019 před utkáním  Slavie - Sparta minutou ticha a potleskem aktérů na hřišti i v hledišti. 

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)