Ragbisté se rozloučili se zakladatelem dvou klubů Vladislavem Petrasem

Přibližně dvě stovky ragbistů a další lidé zaplnili druhé zářijové pondělí pražské krematorium v Praze ve Strašnicích, aby se rozloučili s Ing. Vladislavem Petrasem, který zemřel ve věku 77 let. 

Mezi smuteční hosty byli bývalí i současní předsedové pražských ragbyových  klubů, bývalí spoluhráči z Tatry Smíchov a současní spoluhráči z  Old boys Praha a další kamarádi.

V projevech  bylo připomenuto, co Slávek Petras pro ragby dokázal udělat, zařídit a jaký měl mezi ragbisty respekt a v rodině podporu při provozování své vášně pro hru se šiškou.

Nakonec s ragbyovou šiškou společně s ragbisty Old boys Praha   procestoval pěti kontinenty a snad právě proto  jeho fotografie v indiánské čelence pořízená na zájezdu po  Argentině, byla společně s ragbyovou šiškou vystavena vedle smutečních věnců. 

Českeragby.cz bylo u zrodu songu k poctě ragbistů. Jeho text zveřejňujeme ...

"Zůstane v našich vzpomínkách a  veselé  příhody s ním se budou vyprávět s úctou k němu. Ragbisty zarmoutil jen jednou a to  4. září 2016, kdy zemřel," zaslechli jsme po smutečním rozloučení  s náčelníkem Old boys Praha.

Smutná zpráva z ragbyové mlýna ... zemřel zakladatel Old boys Praha Vladislav Petras

(ps, Českéragby.cz, foto: Petr Skála)