Ragbisté znají finalisty play off ragbyové ligy Spartu a Tatru

Ragbisté znají finalové soupeře play off ragbyové ligy. Rozhodla o tom semifinalová utkání Tatra Smíchov - Říčany  34:6 a Sparta Praha - JIMI Vyškov 52:10.

Tatra Smíchov - Říčany  34:6 (17:6)
Pětky: 4:0
V prvním semifinalovém utkání Říčany vedly až do 25. minuty 6:0, ale pak se podařilo zadákovi Tatry Lukášovi Honnerovi položit pětku a stejný hráč proměnil i následný kop, což přivedlo domácí borce do vedení. Do půle přidala Tatra ještě trestný kop a pětku s prokopem.

Druhý poločas již měli loňští finalisté pod kontrolou a konto svého soupeře zatížili stejným počtem bodů jako v první poločase tedy dalšími sedmnácti body.

"Tatra vyhrála zaslouženě i když jsme s ní drželi krok jen do 25. minuty," přiznal hrající trenér Říčan Antonín Brabec.

"Nepamatuji si, kdy jsem v jednom utkání dal kolem dvaceti bodů a když se tak stalo, nebylo to určitě v tak důleitém zápase jako je semifinále ragbyové ligy," poznamenal ke svému bodovému úspěchu Lukáš Honner, který položil pětku, proměnil dva trestné kopy a  všechny následné kopy po pětkách. Sečteno to činí 19 bodů.

Sparta Praha - JIMI Vyškov 52:10  (33:10)
Pětky: 4:1
Od první minuty, kdy Sparta položila první z celkových osmi pětek, bylo jasné, kdo je favorit. Vyškov do Prahy přijel v oslabené sestavě, ale i přesto Jihomoravné hráli otevřenou hru. Byli však trestáni shodně po čtyřech pětkách za každý poločas.

"Proti vítěznému zápasu na Pragovce jsme tady měli o zraněné hráče prořídlou sestavu. Navíc soupeř byl odpočatý, protože čtvrtfinále nehrál," poznamenal kouč Vyškova Pavel Pala.

"Jdeme za obhajobou titulu cílevědomě. Nu a Tatru jsme jako soupeře očekávali," řekl po utkání kapitán Jan Páv.

Utkání o páté místo   Praga Praha - Dragon Brno  56:28 (29:21)
Pětky  8:4

Finále Sparta Praha - Tatra Smíchov se bude hrát  v sobotu 3. listopadu 2018  na hřišti Sparty na Podviném Mlýně vzhledem k televiznímu přímému přenosu již od 10 hodin.

Konečné pořadí:  1.-2.  Sparta nebo Tatra,  3.-4. Říčany nebo Vyškov  5. Praga Praha, 6. Dragon Brno, 7. Slavia Praha.

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)