Ragbistky Česka začaly Rugby Europe Women's Trophy plichtou v Helsinkách Finsko - Česko 5:5

Česká reprezentace XV žen nastoupila v sobotu 12. října 2019 v Helsinkách ke svému prvnímu utkání evropské soutěže Rugby Europe Women's Trophy v této sezoně.

V utkání hraném za proměnlivého počasí na velmi mokrém hřišti měly české hráčky po většinu prvního poločasu, i přes dominanci Finek ve standartních situacích, míč  v držení. Vlastními chybami se ale připravovaly o možnost dotáhnout útočné akce do úspěšného konce.

Po změně stran se Češkám podařilo navázat na silný tlak ze závěru prvního poločasu a položit první pětku utkání. Jenže poté české hráčky dovolily Finkám obsadit svoji polovinu hřiště, dlouho odolávaly tlaku domácího týmu až se stalo, že deset minut před koncem utkání se Finkám podařilo před českým pětkovištěm rychle přesunout hru z jedné strany hřiště na druhou a tam skórovat. Následný tlak českého týmu, který se po výkopu usadil před  finským brankovištěm, zásluhou solidní finské obraně a vlastním chybám nepodařilo proměnit v body a utkání tak skončilo remízou.

Jak říkám ...

„Věděli jsme, že Finky nebudou snadný soupeř. V obraně jsou velmi houževnaté. O výhru jsme se ale připravily samy svými chybami a nedisciplinovaností." řekla k utkání trenérka Hana Schlangerová.

„V obraně děvčata  nepracovala naplno a v útoku se často nedržela herního plánu. Před dalším utkáním máme na čem zapracovat,"  dodal trenér Petr Pořízek.