Ragbyová exhibice mezi rozkvetlými stromy Česko - Penguin RFC 18:29

Přátelské ragbyové utkání naplánované uprostřed týdne bylo milým zpestřením pro příznivce hry se šišatým míčem zvláště, když 17. dubna 2018 na trávníku stadionku  Tatry Smíchov nastoupily český reprezentační tým a proti němu  výběr hráčů z ragbyových velmocí startující pod zavedenou značkou Penguin RFC.

V exhibičním utkání první pětku sice položili  domácí ragbisté  po akci roje, když se protlačil do brankoviště soupeře mlynář Ondřej Kutil, ale soupeř si brzo převzal vedení útokem položenou pětkou. Zápas byl v první půli vyrovnaný, což dokázal odchovanec Pragy útočník Jakub Žalud, když jej po desetimetrovém  běhu hráči soupeře zadrželi až ve svém  brankovišti. Jenže do půle se podařilo výběru hráčů z ragbyových velmoci položit další pětku a po ní i navýšit následným kopem na 10:17. Jiří Pantůček už do přestávky stačil trestným kopem snížit na 13:17.

Po změně stran se dlouho nic na hřišti vážného nestalo. Český tým se dlouho bránil na své polovině hřiště, ale pak se dokonce čeští ragbisté několikrát osmělili k útočným akcím, jenže při jedné stačil vběhnout do přihrávky mezi dvěma českými hráči starý lišák Robbins, který  během přes celé hřiště a položenou pětkou získal poprvé větší náskok pro svůj tým 13:24.

Deset minut před koncem se češi dostali opět do hry, když jeden z bratrů Čížků Jan dokázal přes dva hráče soupeře proniknout a položit třetí českou pětku ...  18:24.

Poslední slovo však měli přeci jenom zkušenější hosté, kteří osm minut před koncem položili ještě  svoji pátou pětku.

České reprezentanty čeká v sobotu 21. dubna 2018 utkání s Moldavskem zařazené do druhé divize ME. Hraje se od 14 hodin na pražské Markétě.