Ragbyový žebříček po rošádě po MS vede Jižní Afrika, před Novým Zélandem a Anglií

Ragbyový žebříček po rošádě po MS vede Jižní Afrika, před Novým Zélandem a Anglií
Aktuální ragbyový žebříček, který na webu mezinárodní ragbyové federace IRB byl uveřejněný po skončení světového šampionátu, nově vedou noví mistři světa 2019 Jihoafričané. Ještě před finalovým zápasem vedoucí Anglii předběhla nejenom ve finále vítězná Jižní Afrika, ale i Anglií v semifinalé poražená země Nový Zéland, který pak vyhrál utkání o třetí místo na Walesem.  Z MS v Japonsku stříbrná Anglie se tak propadla až na třetí příčku.

Jinak ragbyový žebříček až na tu třetí Anglii kopíruje umístění na MS v Japonsku. Wales je čtvrtý a týmy, které hrály čtvrtfinale, jsou seřazeny v tomto pořadí: 5. Irsko, 6. Austrálie, 7. Francie a 8. Japonsko.

V první desítce jsou ještě devátí Skoti a desátí Argentínci.

Z účastníků MS v Japonsku se umístily na dalších místech ragbyové země v tomto pořadí: 11. Fidži, 12. Itálie, 13. Tonga, 14. Gruzie, 15. Samoa, 17. USA, 18. Uruguay, 20. Rusko, 22. Kanada, 23. Namibie.

Mezi účastníky MS 2019 se vklínili šestnáctí Španělé, devatenáctí Rumuni a jednadvacátí Portugalci. Nutno dodat, že Rumuni a Španělé o možnost hrát na MS přišli, když jejich utkání  v kvalifikaci na MS byla kontumována, protože za ně hráli reprezentanti, kteří dříve už reprezentovali jinou zemi.

Čeští ragbisté po dvou výhrách v novém ročníku Divize II Konference sever  ME jsou na šestatřicátém místě mezi pětařicátou Ukrajinou a sedmatřicátým Polskem.

Nutno dodat, že soupeři českých ragbistů na ME jsou daleko za Českem:  53. Švédsko, 56. Lucembursko, 64. Lotyšsko, 65. Maďarsko.


(ps, IRB, Českeragby.cz, obrázek: koláž Petr Skála)