Rozhodnuto o semifinalových utkáních extraligy: Sparta - Vyškov a Tatra - Říčany

Ragbisté mají jasno o semifinalových dvojicích play off ragbyové extraligy mužů. V sobotu 27. října 2018 se spolu utkají  Sparta Praha a JIMI Vyškov  a ve druhém duelu Tatra Smíchov - Říčany.

Českeragby.cz bylo na místě děje ...
O soupeřích po základní části první Sparty a druhé Tatry rozhodly čtvrtfinalové výsledky zápasů odehraných v Praze a v Říčanech.
         Praha a Říčany 21. října  2018


Čtvrtfinále play off ragbyové extraligy

Praga Praha - JIMI Vyškov  3:14 (0:7)  pětky 0:2

Ve vyrovnaném utkání se Vyškov ujal vedení položenou pětkou s následným prokopem těsně před koncem prvního poločasu. Hned na začátku druhé půle dostali Pražené druhou pětku a Vyškov si pak svůj náskok udržel. Praga sice snížila trestným kopem, pak nasadila do hry i bývalého reprezentanta Pavla Syrového (ročník 1976), ale i když sklidil potlesk za svůj padesátimetrový unik směrem k vyškovskému brankovišti, ani on už skore neotočil.

Jak říkám ... "Je to skvělé, že jsme se dali dohromady a  ubránili jsme se silnému soupeři. Dokonce jsme ve čtvrtfinále dostali nejméně bodů ze všech odhraných zápasů za celý tento ročník ligy," pochvaloval si průběh zápasu kouč Vyškova Pavel Pala.

"Vyškov dnes vyhrál zaslouženě a to zásluhou pozorné obrany, přes kterou jsme se ani jednou nedostali do jejich brankoviště," zhodnotila utkání legendární pragovácká útokovka a bývalý předseda klubu Praga Miroslav Fuchs.

Říčany - Dragon Brno   36:24 ( 17:7)  pětky 5:4

Středočechům v průběhu zápasu byly uznány dvě trestné pětky a rozhodčí Čekal jim ovšem nadělil i jednu červenou a jednu žlutou kartu.

Jak říkám ..."Z výsledku jsem spokojený, z hrou a s disciplínou už méně," řekl po utkání trenér Říčan Antonín Brabec.

Semifinalová utkání

sobota 27. října 2018

Sparta Praha  - JIMI Vyškov  na Podvinném Mlýně
Tatra Smíchov - Říčany  pod Strahovem

Začátky utkání pořadatelé upřesní v průběhu týdne.(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)