Smutná zpráva z ragbyového mlýna ... zemřel Ragbista Juraj Rázga

Česká rugbyová unie a Ragbyový klub Slavie Praha s lítostí oznamují, že třetí srpnovou sobotu ve věku pětasedmdesáti let zemřel bývalý ligový hráč, trenér a klubový a dlouholetý svazový generální sekretář České rugbyové unie Juraj Rázga.

Juraj Rázga, který 23. února 2017 oslavil třičtvrtě století věku,  začal s ragbyovou šiškou ve své milované Slávii a hned po skončení hráčské kariéry se vrhl na trenénování  a tak není divu, že pro slávistické i české ragby vychoval desítky  skvělých hráčů, reprezentantů svého klubu i své vlasti.

Juraj Rázga se věnoval ve své ragbyové kariéře i bafuňářství, organizoval nespočet ročníků populárního turnaje Šiška Mladého světa, byl sekretářem ragbyové Slávie, manažerem národního týmu České republiky, generálním sekretářem České rugbyové unie a nyní je už několik volebních období členem dozorčí rady unie.


"S Jurajem byla vždy ruku v ruce dobrá nálada, měl nezničitelný smysl pro humor. Jménem celého českého ragby jsem mu při jeho pětasedmdesátinách  poděkoval za vše, co  pro něj udělal. Netušil jsem, že  už tu příležitost k dalšímu poděkávání mít nebudu, " řekl pro web Českeragby.cz Pavel Chaloupka, prezident ČSRU.

Juraj Rázga coby   technický vedoucí reprezentace ČR nejraději vzpomínal na utkání české reprezentace v Madridu se Španělskem, což bylo v době, kdy Česko hrálo A skupinu ME, a dále rád vzpomínal  na organizaci zápasů s britskou armádou v Praze.

"Byl to jeden z mála opravdových českých ragbistů, kteří se šišatému míči věnoval jako  nikdo jiný. Budeš nám všem chybět Juraji," řekl pro Českeragby.cz bývalý prezident České rugbyové unie Edaurd Krützner starší.

(ps, Českéragby.cz, foto: Petr Skála)