Utkání Slavia Praha - Říčany je odloženo. Středočeši jsou v karanténě do 30.srpna 2020


Vzhledem k pozitivnímu testu na Covid u hráče týmu mužů RC Mountfield Říčany a k následnému umístění většiny členů ragbyového týmu mužů do karantény, se z preventivních důvodů veškeré klubové aktivity přerušily až do neděle 30. srpna 2020 včetně. Areál stadionu Josefa Kohouta byl uzavřen veřejnosti. 

„V průběhu týdne budou všechny vnitřní prostory areálu odbornou firmou kompletně vydezinfikovány. Toto opatření jsme učinili ve veřejném zájmu a byl o něm informován starosta města Říčany, "  bylo  uvedeno  v  prohlášení Výkonného výboru RC Mountfield Říčany ze dne 26. srpna 2020 na klubovém webu.

„Z důvodů karantény mužstva Říčan bylo  utkání Slavia Praha -  RC Mountfield Říčany zrušeno. Uskuteční se v náhradním termínu v závislosti na epidemiologické situaci,"  reágovali ragbisté Slavie Praha na zprávu z Říčan.

Na případy odložených  ragbyových utkání z důvodů hráčů v karanténě  pamatovala i Sportovnětechnická komise České rugbyové unie, která  v dodatku k Rozpisu soutěže  stanovila tato pravidla. Pokud z důvodu karanténního opatření nebo při jiné situaci mající původ v šíření nemoci COVID -19 nemůže k soutěžnímu utkání ragby o patnácti hráčích nastoupit alespoň čtrnáct hráčů, bude utkání odloženo.

Kluby jsou pak povinny dohodnout se na novém termínu utkání  a to tak, že nový termín musí být sjednán na dobu nejpozději do 21.října 2020, kdy má být zahájena nadstavbová část.  Nesplní-li členské kluby svoji povinnost a na novém termínu se nedomluví , nařídí řídící orgán soutěže termín nového utkání  podle svého uvážení.

Jen v případě, že utkání nelze z důvodu opatření proti šíření nemoci COVID –19 odehrát,  rozhodne řídící orgán o kontumaci tohoto utkání svýsledkem 0:0 a přidělení 2 bodů každému týmu.  Do semifinále nadstavbové části soutěže může postoupit jen tým, který řádně odehraje minimálně 5 ze 7 utkání základní části. 

Kam na ragbyovou ligu  v sobotu 29. srpna 2020

První liga  druhé  kolo - muži

RC Přelouč - JIMI Vyškov  od 14:00 na hřišti pod parkem

Dragon Brno - Praga Praha  odloženo
Slavia Praha - RC Říčany   odloženo
Sparta Praha - Tatra Smíchov odloženo
(ps, ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)