Ve Zlíně bylo k vidění ragby s děravými obranami ... Česko - Polsko 22:41

Neslavně zahájili čeští ragbisté nový ročník druhé divize ME, když prohráli v domácím prostředí zlínského stadionu mládeže s Polskem 22:41.

Poláci už ve dvanácté minutě vedli 10:0 a to ještě kopáč Adamski z jednoho trestného kopu trefil tyč. Češi hrající s pořádně děravou  obranou pak pustili do svého brankoviště Poláky ještě dvakrát a teprve za stavu 0:24 se Danovi Hoškovi podařilo položit první českou pětku, po které následným kopem skoroval Forst. Forstrův unik přes celé hřiště pak Poláci zastavili tešně před svým brankovištěm a tak skončila první půle 5:24.

Do druhého poločasu Češi vstoupili impozantně. Dan Hošek ve 42. minutě položil svoji druhou pětku a o jedenáct minut později Pantůček proměnil ještě trestný kop, čím skore domácí ragbisté snížili na rozdíl devíti bodů. Jenže vzápětí penaltu proměnili i Poláci, kteří přidali k tomu i pětku s prokopem.
Český tým za stavu 15:34 opět skoroval. Tomáš Forst unikem přes celé hřiště tentokrát ukázal všem polským ragbistům záda a položil třetí českou pětku. Rýsovala se možnost, že Česko dosáhne alespoň na bonusový bod za čtyři pětky, ale místo položení české bonusové pětky se domácí ragbisté dočkali ještě jedné pětky ve svém brankovišti.

Vítězství Poláků v utkání děravých obran bylo podle diváků zasloužené. Českým ragbistů nepomohla povzbuzováním ani tisícovka v hledišti přítomných diváků.

"Nechali jsme si dát snadno čtyři pětky přes celé hřiště a to rozhodlo. Ukolébali jsme se loňským vítězstvím a Poláci poznali, jak mohou bodovat přes náš roj. Je pravda, že jsem dal dvě pětky, čekal jsem, že nás nakopnou k dalším, ale nevyšlo to," komentoval utkání autor dvou pětek Dan Hošek.

"Nevyužili jsme domácího prostředí a pak jsme selhali v roji, kudy Poláci procházeli do našeho brankoviště nejčastěji. Polsko nebylo vůbec těžkým soupeřem. Poláci dělali stejné chyby jako my, jen jich udělali méně," řekl k utkání Tomáš Forst, jemuž se podařilo Polákům také uprchnout přes celé hřiště.

Zlín  29. září 2018

Zápas druhé divize ME v ragby

Česko - Polsko  22:41  (7:24)
Pětky 3:5 *  Body: Hošek 10, Forst 7 a Pantůček 5  - Zeszutek 10, Adamski 9, Pietrowica 7,  Powala Niedzwiechi 5, Jurczynski 5 a Charlat 5 * Rozhodovali: Gaffikin, Quinn a Carson (všichni Irsko) *  Diváků 1000.