Mistrem v ragby 2021 mohou být jen tři týmy ... Říčany, Vyškov a Tatra Smíchov

Jen dvě extraligová kola zbývají do konce nejvyšší ragbyové soutěže, která už nebude pokračovat žádnou nadstavbou v podobě play off.

Mistrem v ragby 2021 mohou být už jen tři týmy ... Říčany, Vyškov a Tatra Smíchov. Ostatní celky  jako zatím čtvrtá Sparta nebo pátá Praga jsou už mimo hru. Ragbisté Pragy sice už v ročníku 2021 nemohou dosáhnout ani na bronzové tedy ještě medailové místo, ale mohou zkomplikovat pořádně souboj o mistrovský titul. Jejich sobotním soupeřem 23. října 2021 totiž budou na hřišti v Praze ve Vysočanech Říčany.

Středočeši, kteří vedou tabulku s tříbodovým  náskokem před Vyškovem, si vítězstvím nad Pragou mohou jenom posílit své šance na získání titulu. 

Ani Říčany pronásledující Vyškov nebude mít snadného soupeře. Do Vyškova totiž odcestují ragbisté Tatry Smíchov, kteří na Vyškov ztrácejí jeden bod a na Říčany čtyři.

Jak říkám ...

"V posledním extraligovým utkání jsme hráli s Pragou a i když jsme nakonec vyhráli, s hrou Tatry jsem vůbec nebyl spokojený. Musíme se proti Vyškovu více soustředit na naší hru už jenom proto, že Jihomoravané jsou doma více nebezpeční než, když hrají venku," řekl před utkáním Vyškov - Tatra trenér Pražanů Jan Oswald.

"Nemáme, co ztratit a tak budeme bojovat. Nakonec už jsme letos v červnu Říčany v letním poháru porazili a to bylo navíc u jejich hřišti," zaznamenali jsme hlasy před utkáním s Říčany z kabiny Pragy.

Praze v Edenu se hraje důležité utkání o poslední místo v tabulce mezi domácí Slavií a hostující Přeloučí. 

Jak říkám ...

"Jelikož nejde o udržení v soutěži, protože z extraligy letos nikdo nesestupuje, mohou diváci vidět i pěkné ragby.   Nakonec proč ne, když v přeloučském i ve slavistickém týmu hrají hráči české reprezentace v patnáctkovém i v sedmičkovém ragby," lákají do Edenu na extraligové ragby hráči nejstaršího českého klubu Slavie Praha. Na a kdybyste to nevěděli, tak ve Slavii se hraje ragby už od roku 1927. 

Poslední utkání šestého extraligového kola se hraje v Brně v Cacovicích. Tam si na hřišti Dragonu hráči  připadají, že hrají   v kleci vzhledem k tomu, že nedaleko od pomezních čar mají Brňáci vysoký drátěný plot. V kleci bude hrát nyní Sparta Praha. Kdo sleduje ragby pravidelně ví, že kdyby v tomto utkání vyhrál domácí Dragon, bylo by to velké překvapení. Extraligový zápas v Brně je součastí oslav 75 let od založení ragby ve Zbrojovce Brno.

"Šesté kolo je před námi a i když   zápasy skončí jinak, než si představujete, o mistrovi se stejně patrně rozhodne až 28. října 2021  v utkání Říčany - Vyškov, ve kterém se vítěz stane s největšší pravděpodobností mistrem," odhadl další vývoj v ragbyové extralize pro ragbyový magazín Českeragby.cz Eduard Krützner senior.
Kam na ragby ...
Sobota 23. října 2021

Extraliga ragby ... 6. kolo

Dragon Brno - Sparta Praha  v Cacovicích od 13 hodin v rámci oslav 75. let od založení brněnského klubu

JIMI Vyškov - Tatra Smíchov   od 14 hodin

Praga Praha - Říčany  od 14 hodin ve Vysočanech u Rokytky

Slavia Praha - Přelouč  od 14 hodin v Edenu

(Petr Skála, ceskeragby.cz,  foto: Petr Skála)