Ragbyového turnaje veteránů o Staropražskou Šunku 2022 se zúčastní 12 týmů a 8 zahraničích

Po dvouleté přestávce, při které se pro omezení cestování ze zahraničí do Česka a naopak z důvodu Covidu ragbyového turnaje veteránů o Staropražskou  Šunku 2020 a 2021  zúčastnily jen tuzemské týmy, se nyní opět v metropoli Česka na turnaji veteránů objeví i ragbisté ze zahraničí a dokonce  ze čtyř zemí z Francie, z Německa, z Rumunska a ze Skotska.

Jak říkám ...
"Jde již o třináctý ročník, kdy se bude hrát o Staropražskou  Šunku a opět se zahraniční účastí. Tuzemské ragby budou zastupovat  týmy, které jsme na turnaji viděli hrát i v letech 2020 a 2021, kdy  k nám z důvodu covidu ragbisté ze zahraničí nemohli přicestovat. Zato  letos se jich  z ciziny přihlásilo osm. A kdo bude zastupovat české ragby? Veterání z klubu Moravskoslezští Orli - Morava, dále ragbisté Czech Stars, což je patnáctka   většinou bývalých reprezentantů, nebudou chybět borci z pořadatelského klubu Old Boys Praha a také ragbisté Prague Rugby Selection, což bude takový jiný výběr Prahy," vysvětlil pro Ceskeragby.cz  Vladimír Kodytek, prezident klubu Old Boys Praha.  Klub pražských veteránů je hlavním pořadatelem třídenní sportovní akce, jejiž  sportovní část byla načasována na sobotu 11. června 2022 a lokalizovala na ragbyové hřiště Sparty Praha na Podvinném Mlýně s tímto programem ...Zbývá jen připomenout, že veteránem v ragby je ragbista, který dosáhl věku 35 let a starší a v tomto věku je ještě schopný a ochotný se  pohybovat po trávníku hřiště za dodržování  ragbyových pravidel a v duchu  fair play.  

Účastníci turnaje, kromě sportování v metropoli poznají ranní, dopolední, odpolední i večerní a noční  Prahu v jistou dobu dokonce i z plující lodě po Vltavě.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .(Petr Skála podle zprávy oldpragueham.cz pro Ceskeragby.cz, koláž: plakát k turnaji)