Čeští mladí ragbisté U18 porazili ve Tbilisi na ME Rumunsko 10:8 a udrželi se v Championship

Po dvou porážkách od Gruzie 0:76 a od Nizozemců 5:27 se českým juniorům na ME Rugby Europe podařilo ve třetím utkání o sedmé místo zvítězit nad Rumunskem 10:8 a po této výhře se udrželi v nejvyšší soutěži pořádané Rugby Europe pro tuto věkovou kategorii.

Rumunské ragby je ve světě hry se šišatým míčem pojem, neboť Rumunsko se kromě světového šampionátu pořádaného v roce 2019 v Japonsku jinak zúčastnilo všech ostatních MS  a zatímco muži Rumunska budou hrát také i na MS 2023 ve Francii, rumunští junioři o účast na ME U18 v Championship pro příští rok přišli, o co se zasloužili  právě čeští ragbisté. Přitom poslední soupeř českých ragbistů v Tbilisi, kde se ME U18 konalo, byl v utkání o sedmé místo mírným favoritem zejména, když třeba mužská reprezentace Česka i Československa  v evropských soutěžích nikdy Rumunsko neporazila.

Juniorům Česka se to nyní podařilo a první úspěch dosáhli mladící v neděli 9. října 2022 v utkání, které se hrálo jako první v závěrečném dnu šampionátu kontinentu.

Výhra nad Rumunskem 10:8 a na pětky 2:1 a sedmé místo ve společnosti Gruzie, která v domácím prostředí šampionát vyhrála, dále celkově druhého Portugalska, třetího Španělska a dalších týmů jako Belgie, Nizozemska a Německa  je příjemnou událostí hodnou gratulace všem aktérům reprezentující v Tbilisi Česko.

Je nutné si přitom uvědomit, že Česko není ve skutečnosti v Evropě sedmé, ale až třinácté, protože v Evropě se hraje nad skončenou soutěží ještě jedna  soutěž šesti národů (Francie, Anglie, Wales, Skotsko, Irsko a Itálie) do které a s které se nepostupuje ani nesestupuje.  


Českeragby.cz  rovněž napsalo ...České ragbisty na ME U18 v Tbilisi po prohře s Nizozemskem 5:27 čeká boj o 7.místo s Rumunskem


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde . (Petr Skála podle RugbyEurope.eu pro Ceskeragby.cz, foto: RugbyEurope.eu)