Čeští ragbisté jsou po utkání Lucembursko - Česko 3:33 (3:19) vítězi skupiny ME

Čeští ragbisté vyhráli v posledním utkání konference 1 Sever ME, které se hraje zároveň jako kvalifikace na MS nad nejslabším soupeřem skupiny Lucemburskem 33:3.  V historicky prvním střetnutí těchto zemí byla Česká republika favoritem a po celou hru ji také kontrolovala.

Český tým už v šesté minutě vedl 12:3, pak se však  hra na dlouhé minuty ustálila, hrálo se bez bodování a teprve až v závěru Češi položili třetí pětku. Po změně stran přidali ještě další dvě a tak získali k výhře rozdílem třiceti bodů ještě jeden bonusový bod za čtyři a více položených pětek.

Lucemburk 6.května 2017  ...  Lucembursko - Česko  3:33 (3:19)  pětky 0:5

Český tým tak bez ztráty bodů a naopak ještě se třemi bonusovými body vyhrál skupinu a v kvalifikaci  na MS je čeká na domácím hřišti zápas s Maltou, která vyhrála podobnou konfrenci na jihu Evropy.

5. Lucembursko         4    0   0   4   37:107      1

Ve stejný den se hrálo i poslední utkání konference 1 Jih ME ...  Kypr - Chorvatsko 27:29.
Konečné pořadí skupiny 1. Malta 17 bodů, 2. Izrael 14 bodů, 3. Chorvatsko 12 bodů, 4. Andorra 4 body, 5. Kypr 2 body.

(ps, Českeragby.cz, foto: Jiří Růžička)