Čeští ragbisté ve Stockholmu po prohře se Švédy nepostupují na ME výš. Švédsko-Česko 28:18

Postup do skupiny Trophy ME se českým ragbistům nepovedl. V klíčovém utkání skupiny Confence sever  ve Stockholmu se českým hráčům ragby nepodařilo tamější reprezentaci Švédska  porazit a po porážce 18:28 zůstanou hrát na stejné úrovni, jakou hráli dosud, tedy v Conferenci I. Vzhledem k tomu, že se navíc očekává reorganizace evropských soutěží možná  z jednoročního rytmu na dvouletý, hrozí českému ragby, že se bude utkávat se slabšími soupeři po dobu dvou let.

Utkání  ve Stockholmu,  ve kterém šlo o přímý postup, mělo pro české ragbisty příznivý vývoj. V poločase vedli 6:3, ale jejich  klid jim narušilo vážné zranění do té doby bodujícího zadáka Martina Cimpricha, kterého hráč soupeře nebezpečnou hrou nepříjemně zranil v oblasti krku a český reprezentant byl až po dlouhém ošetřování na hřišti  zdravotníky odnesený na nosítkách do ošetřovny. Tato pauza vyvedla Česko z rytmu své dovadní hry.  Po přestavce se pak švédský tým pustil do českých ragbistů s nebývalým elánem a tak během deseti minut od 53. minuty položili Švédové  nedůsledně bránícím hostům tři pětky.  Švédsko rázem vedlo 25:6. Ke konci utkání se sice nakonec Češi zmohli k náhodným protiútokům a dvakrát se dostali dokonce do  švédského brankoviště, ale ta píle jim už jen stačila ke snížení skore na výsledné 28:18 pro Švédsko.    

Stockholm 14. května 2022  

    Ragby                                                                                    

Mistrovství Evropy ... utkání 3. divize (Severní konference 1)

Švédsko - Česko 28:18  (3:6)


Pětky: 3:2 * Trestné kopy: 1:2 * Následné kopy po pětkách 2:1  * Rozhodčí: Kilian Obrien (Německo)

Aktuální tabulka


1. Švédsko                4  4   0   0  154:73      18
2. Česko                   4   3   0   1  142:70      15
3. Lotyšsko               3   1   0   2    77:109      5
4. Lucembursko        4   1   0   3    56:145      4
5. Maďarsko              3   0   0   3    51:90        2

O nesehraném utkání

Poslední nesehrané utkání  skupiny Maďarsko - Lotyšsko se patně na hřišti neodehraje. V termínu, kdy se mělo hrát,  obě reprezentace postihl Covid a je pravděpodobné, že se tabulka jen dopočítá tak, aby oba týmy získaly stejný počet dvou bodů jako kdyby utkání skončilo nerozhodně.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .(Petr Skála pro Ceskeragby.cz, foto: z internetového přenosu)