Francie v Pohár šesti porazila Anglii 24:17 a na ME Španělsko porazilo Rusko 31:12

Pohár šesti národů měl v prvním kole obrovský divácký magnet v podobě  zápasu  Francie - Anglie. Oba soupeři se měli spolu utkat na MS, ale pro tajfun  se utkání v Japonsku neodehrálo. V Paříži druhý únorový den letošního roku  tři měsíce po skončeném MS se už soupeři sešli.  A  příznivci Francie se mohli po celé utkání jenom radovat a prozpěvovat francouzskou hymnu. Měli k tomu důvod, neboť Francouzi od šesté minuty vedli 7:0 a nakonec zápas dotáhli do vítězného konce 24:17.
Anglie těsně před koncem proměnila  alespoň trestný kop, aby získala bonusový bod udělovaný za porážku rozdílem sedmi a méně bodů.  Francie vyhrála v Poháru šesti zemí nad finalistou MS Anglií a to stojí za to si zapamatovat.

6. Itálie       0    0   1     0:42      0

První kolo má za sebou rovněž Mistrovství Evropy, které odehrály týmy Ruska, Španělska, Portugalska, Belgie a Gruzie. V minulosti se všechny reprezentace kromě Belgie zúčastnily MS, nu a na tom  posledním v Japonsku hrály jen týmy Gruzie a Ruska.

Proto výsledek utkání Rusko - Španělsko 12:31, které se hrálo v Soči, je překvapující. Přitom Rusové vedli ještě tři minuty před koncem poločasu 7:0, ale pak během dvou minut dostali dvě pětky a ve dŕuhém poločase další a o prohře Rusů bylo rozhodnuto.

Ve Tbilisi ještě v 57. minutě Rumuni s Gruzínci remizovali 13:13, ale závěrečná dvacetiminutovka už patřila z MS ošlehaným Gruzíncům.

Také Portugalci v Lisabonu v 58. minutě ještě hráli s Belgičany smírně 17:17, jenže poté měli domácí ragbisté možnost kopat dva trestné kopy a jejich proměnění znamenalo výhru Portugalska o šest bodů.