Francouzská vláda zakázala ragbistům hrát ragby při umělém osvětlení z důvodu úspor

Novinek ve světě ragby se urodilo plno a tak hurá na ně ...
V  letošním Rugby Championship bude uplatněno nové pravidlo, kdy bude možno nahradit hráče, který obdržel červenou kartu po 20 minutách náhradníkem.

Eddie Jones,  australský trenér působící ne právě úspěšně u reprezentace  Anglie v poslední sezóně, zřejmě počítá s tím, že v zemi Albionu skončí. Překvapivě kontaktoval mistra Austrálie ale v ragby XIII Rabbitohs ze Sydney nebo možná, že uvažuje i o možnosti trénovat Australskou reprezentaci XV.
Blíží se Světový pohár v "VII ragby", který se bude hrát v Jižní Africe v Cap town ve dnech od 9. do  11. září 2022. Všichni účastnící stupňují přípravu na tento velký svátek "sedmičkového ragby". Příznivci ragby se tedy mají na co těšit. Každopádně  uvidí opravdu to nejlepší z tohoto stále více se rozvíjejícího sportu.

Gruzínská legenda Mamuka Gorgodze, bývalý špičkový hráč, reprezentant, který odehrál 72 zápasů za Lelos a úspěšně hrál v předních francouzských klubech Toulonu a Montpellier se vrátil do vlasti. Stal se mimo jiné i členem Výkonného výboru své národní unie s úkolem  hodnotit  poslední úspěšný vývoj ragby v Gruzii. O rozvoj se velkým dílem v Gruzii zase stará bývalý ragbista, bývalý premiér a dnes mezi třemi stovkami  nejbohatší osoba na světě Bidzina Ivanishvili, který do ragby investuje miliony, investuje rovněž do výstavby stadionů i tréninkových středisek. Poslední výsledky  Gruzie, která  poprvé vyhrála nad  Itálii 28 : 19 a s Fidži uhrála remizu 15 : 15 prokázaly zejména značné zlepšení hry útočné řady, což byla v nedávné minulosti právě slabina Lelos. Po vzoru bývalého kapitána řada hráčů hraje velmi úspěšně ve Francii, zejména na postech pilířů, ale nyní se prosazují i hráči na důležitých postech spojek i tříčtvrtek.Za zajímavé rozhodnutí lze považovat počínání francouzské vlády, která vzhledem k energetické krizi  zakázala už nyní všechny sportovní večerní zápasy s umělým osvětlením. Něco podobného se patně  můžeme očekávat i v dalších zemích s nejenom u ragbyových utkáních.

   Upozorňoval jsem Českou rugbyovou unii  na fakt týkající se stále většího počtu hráčů, kteří se odvolávají k World Rugby, protože  mají zdravotní následky způsobené počtem úrazů hlavy a tedy komocemi," poznamenal s vírou, že se tím tuzemská Unie ragby bude zabývat , autor ragbyových novinek, které jste až sem dočetli, Eduard Krützner senior. 

(Eduard Krützner senior pro ceskeragby.cz, koláže: Petr Skála)