Kdo bude ragbyovým mistrem Francie?


    Ve Francii se v semifinálových zápasech utkal Stade Toulouse s Racing 92 a zvítězil s přehledem 41:14 a vytvořil rekord ve výši rozdílu skóre v semifinálových zápasech TOP 14. Ve druhém semifinále vyhrál Stade Rochelle nad  Bordeaux-Begles 24:13. Toto utkání se hrálo  ve Španělsku v Saint Sebastianu před plným fotbalovým stadionem Realu Sociedad,  kam přišlo 80 000 nadšených diváků. Byla to výborná propagace ragby. Finále se bude hrát na stadionu  France v Paříži v sobotu 17.června 2023.

    Ve Francii se Stade Toulouse stal opět vítězem soutěže Espoire Reichel (Nadějí), když ve finále porazil vysoko Bordeaux-Begles 43:7. Toulouse je dlouhodobě klub s perfektní strukturou formování svých hráčů, s vysoce kvalitním kádrem zkušených trenérů, s velmi dobrými podmínkami pro přípravu, regeneraci, zázemím, které zdárně zajišťuje vedení klubu.

   World Rugby pořádá světový Championat hráčů do 20 let v Jižní Africe ve městech Cape Town a Western Cape v termínu od 24. června  do  14. července 2023. Kvalifikovalo se 12 nejlepších týmů na světě a to Anglie, Argentina, Austrálie, Itálie, Irsko, Francie, Gruzie, Japonsko, Nový Zéland., Fidži, Wales a pořádající Jižní Afrika. Bude to přehlídka největších talentů současného ragby.

  Dalších osm  zemí, Skotsko, Zimbabwe, Samoa, Uruguay, USA, Hong-kong, Keňa a Španělsko které se kvalifikovaly na WR turnaj Trophy, který se koná v Keni v Nairobi v termínu od 15. července do 30. července 2023.  Těchto osm  zemí rozšiřuje počet zemí na 20, které pravidelně startují na Světovém poháru. Evropa má šest  zemí v Championatu a dvě v Trophy - Skotsko a Španělsko.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde(Eduard Krützner senior pro Ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)

(2023 / 86 /  21 /  15)