ME U18 v sedmičkovém ragby: 1. Francie, 2. Irsko, 3. Portugalsko, 4. Španělsko, 5. Česko

To není sen, ale pravda. V tomto pořadí: 1. Francie, 2. Irsko, 3. Portugalsko, 4. Španělsko, 5. Česko skončil v polském městě Zabki evropský šampionát v ragby o sedmi hráčích U18.

Na reprezentace ze zemí, které ve světě ragby mají zvuk jako je Irsko a Francie,  čeští junioři nemají a nemají také na další borce, kteří hráli o medaile jako jsou Portugalci a Španělé, ale ostatní soupeře dokázali i když někdy jen  těsně porazit. 

Ragbisté Česka nejdříve porazili ve skupině A Litvu 33:19, dále  Izrael  41:0 a prohráli s pozdějším vítězem ME U18 s Francií 5:47. Ve čtvrtfinále prohráli s celkově třetím Portugalskem 7:43, ale další utkání o konečné pořadí už Češi  vyhráli  a to nad Německem 21:20 a podruhé nad Litvou 21:12.

Jak říkám ...

"Na špičku ještě nemáme, ale přeskočili jsme Rumuny, kteří nám dříve dávali na zadek. A dostali jsme se i před Němce či Belgičany, kteří jsou třeba v patnáctkovém ragby ještě pořád před náma," sdělil pro unijní web kouč Tomáš Kohout, podle něhož  byl úspěch českého týmu založen především na velké zodpovědnosti.

"Drželi se taktických pokynů, nedělali chyby a minimálně ztráceli balóny," dodal Kohout ke svým svěřencům. 

Vítězem evropského juniorského šampionátu se stala Francie, která ve finále porazila Irsko 21:17. O třetí místo uspělo Portugalsko výhrou na Španělskem 29:21.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .(Petr Skála pro Ceskeragby.cz podle webu havirov.rugby-cz.com,  foto a tabulky rugbyeurope.eu)