Medák podotýká ... Jak naložit se třemi porážkami českých juniorů na ME U18 v Kaliningradě

"Ragby ve světě se druhý říjnový víkend hrálo na několika frontách. Za velkou louží se rozhodlo o dalším účastníkovi MS 2023, dále uprostřed Polska na území patřící Rusku ve městě Kaliningrad se rozhodlo na ME U18 nejenom o evropských juniorských  šampionech, ale také o  osmém  posledním místě českých mladých ragbistů a nakonec se hrála některá utkání ME mužů ve skupinách z různých poschodí, do kterých jsou týmy nasazeny podle výkonů," napsal úvodem k víkendovým utkáním  a k událostem Eduard Krützner senior.

Uruguay se vítězstvím nad USA 34 : 15 kvalifikovala na Světový pohár, který se v roce 2023 koná ve Francii  do skupiny A, společně s domácá Francii, All Blacks a Itálií. Zajímavé je, že Kanada podlehla stále se lepšící Chile v celkovém skóre dvojzápasu 46 : 54. Teď se utká s USA o šanci poprvé se kvalifikovat na Světový pohár.
Konečné pořadí ME juniorů konané v Kaliningradě  dopadlo podle předpokladu. Ve finále vyhrála zaslouženě Gruzie s výborným týmem Portugalska 27 : 0.  Třetí místo si zajistilo Španělsko, které přehrálo Belgii 46 : 7 a Rusko získalo 5. místo, když přehrálo Nizozemsko 13 : 7. A poslední je český  výběr, který podlehl vysoko Rumunům 38 : 8.


    Je třeba provést hloubkový rozbor naši účasti na ME a hledat efektivní krátkodobé i dlouhodobá řešení, jak zlepšit herní úroveň našich domácích soutěží, ale hlavně zajistit pro naše naděje kvalitní mezinárodní zápasy se silnými evropskými celky, abychom se od nich něco přiučili, ale také mohli konfrontovat naši současnou herní úroveň," míní legendární ragbista, jemuž přátelé říkají  Medáku.


V Evropě pokračovaly soutěže jak v Trophy, ve které Ukrajina na domácím stadionu ve Lvově podlehla Polsku 24 : 27 a v Conferenci 2 prohrálo Turecku na stadionu v Burdě Andoře 12 : 27.(Eduard Krützner senior, havirov.rugby-cz.com, ceskeragby.cz, koláž: Petr Skála)