Medák podotýká ... ragby stojící za podívání se v Evropě hrálo na všech frontách

Celý poslední lednový víkend bylo možné na internetu  sledovat turnaj WR Sevens Series v Seville. Turnaj na krásném městském stadionu provázela  úžasná atmosféra ve smyslu fair-play a respektu hráčů k výkonům rozhodčích, i když někdy i diskutabilním. V soutěži mužů Jižní Afrika prokázala, že v současné době,  kdy se Serie nezúčastňuje Nový Zéland, nemá  vážného soupeře a ve finále zničila hodně chybující Austrálii 33:7. Na dalších místech se umístily  Argentina, Irsko, Francie a celkem 15 týmů, protože tentokrát se na poslední chvíli omluvila Samoa.  Velký pokrok předvedlo  Španělsko, dále Německo, které  dokázalo porazit Wales 17:7, ale zlepšila se Keňa a Japonsko.

V soutěži žen zvítězila Austrálie, která vede celkovou kvalifikaci, nad Irskem 17:12, bronz si vybojovala Anglie vítězstvím nad  USA 19:12, pátá skončila  Francie, která si poradila s Ruskem. a opět výborně hrály Polky, Španělky a předvedeným výkonem  překvapující  Belgičanky. Portugalsko skončilo na posledním místě.

Turnaje ve třech dnech, ve kterých  muži odehrají 45 a ženy 34 zápasů,  jsou velmi náročný. Byly k vidění situace,   kdy se hra 2 minuty nepřerušila a hráči byli na konci sil a měli pak velké problémy pokračovat ve hře. Hra má velké tempo, vše se odehrává v plné rychlosti, obrana je velmi celistvá a agresivní, každá chyba je z 80% potrestána. Nyní má série sedmičkových turnajů  pauzu do dubna , kdy se budou  hrát sedmičky v termínu 9. - 10. dubna 2022  v Singapuru a o týden později ve Vencouvru.

Televize Nova Sport příznivcům ragby  nabídla výborné utkání z Premiership,  ve kterém domácí ragbisté Sale Sharks po velkém boji plným zvratů zvítězili na vedoucím týmem soutěže Leicester Tigers 35:26.

Podobně se také vedlo francouzskému suverénu TOP 14 Stade Toulouse, který prohrál na domácím hřišti s pařížským týmem Racing 92 15 : 20 a ztratil vedení.


Už se těším na další víkend, kdy příznivci ragby uvidí zápasy prvního kola Poháru šesti národů, které českým divákům v tuzemsku  nabízí Nova Sport. Máme se na co těšit," láká k televizorům Eduard Krützner senior.(Eduard Krützner senior pro ceskeragby.cz, havirov.rugby-cz.com, ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)