Medákův komentář k ragbyovému víkendu (29. února a 1. března 2020)

Přestávka v Poháru 6 národů  o  víkendu na přelomu února a března 2020 příznivcům ragby  nabídla řadu zajímavých  zápasů.

V Evropské soutěži REIC Trophy, kam chtějí čeští ragbisté postoupit velmi překvapilo Švýcarsko, které v Heidelbergu porazilo silné Německo 33 : 20. Švýcarské ragby je neustále na vzestupu díky kvalitním domácím soutěžím a úzkým kontaktem s francouzským ragby. Vsadili na soustavné zvyšování odborných znalostí trenérů, na všech úrovních, jak reprezentačních celků, tak klubů.

Nizozemsko se opravdu nadřelo, aby v poslední minutě porazilo dobře bránící Poláky 7 : 6. Pokud se nám opravdu podaří postoupit do Trophy soutěže, tak se musíme připravit na skutečnost, že týmy, se kterými budeme hrát, značně zlepšily svoji herní výkonnost a bude jen velmi obtížné splnit cíl našeho Strategického plánu, umístit se na 3.místě, této náročné soutěže.
Jen poznámka, všechny země v této skupině hrají systémem Podzim - Jaro a zřejmě jim to vyhovuje.

TV Nova sport nám nabídla dva výborné zápasy v Premier Ship - Gloucester doma prohrál se stále se zlepšujícím Sale Sharks 17 : 23 a strhující boj do poslední minuty kdy domácí Harlequins udolali trestnou pětkou v nastaveném čase, suveréna soutěže Exter Chiefs 34 : 30. Northempton doma prohrál se Saracenama 21 : 27. Ti už jsou v plusu 2 bodů, ale sestup je nemine, což bude určitě škoda, protože léta patřili k těm nejlepším.

Ve Francouzském Top 14, došlo k velkému překvapení, když loňský mistr Toulouse prohrál v Bayonnu 10 : 20. Racing 92 rozdrtil na svém krásném stadionu La Rochelle 49 : 0 a loňský finalista Clermont si připsal bonusový bod vítězstvím v Agen 32 : 17. Lyonský LOU, který dlouho vedl soutěž, se stále trápí a prohrál v Brive 16 : 30.

HSBC World Rugby Sevens Series pokračuje turnajem v Los Angeles. Po prvním dnu se do čtvrtfinálových zápasů kvalifikovaly všichni favorité. Fidži hraje s Anglií (ta překvapivě vysoko prohrála ve skupině se Španělskem 5 : 22), Austrálie s Irskem, Nový Zéland s Francií a Jižní Afrika s USA. Výsledky budou známy až dnes po půlnoci.