Mistrovství světa v ragby 2021 pořádaném na Novém Zélandu je rozlosováno

Ke konci listopadu 2020 oznámila světová organizace World Rugby, mistrovství světa v ragby 2021, které se má hrát od 18. září do 16. října 2021  na Novém Zélandu, bylo rozlosováno.

Ne není to nesmysl i když všichni vědí, že  příští mistrovství se má konat až v roce 2023 a navíc ve Francii.  Za vším hledej ženu, neboť ty si v roce 2019 u světové ragbyové federace  World Rugby vyjednaly odstranění přívlastku „žen“ z názvu světového šampionátu. Nu a  federace World Rugby tak podpořila rovnost žen a mužů. Jak to však s tou rovností mezi pohlavími v ragby skuteně je,  je otázka.

Každopádně to ženy na Novém Zélandu vzaly opravdově. Na losování v aucklanském divadle SkyCity se dokonce podílela nedávno zvolená novozélandská premiérka Jacinda Ardernová, která losovala  spolu s vítězkami mistrovství světa Melodií Robinsonovou,  Farah Palmerovou a mistrem světa Danem Carterem.

V tabulce skupin zatím ještě schází poslední tři účastníci a to  vítěz evropského kvalifikačního turnaje, kterého se zúčastní Itálie, Irsko, Skotsko a zatím nepotvrzený čtvrtý tým, se kvalifikuje do skupiny A a poražený do skupiny B, kam se ještě dostane vítěz asijské kvalifikace.

Rozlosované reprezentační celky do čtyř skupin


Skupina A: Nový Zéland, Austrálie, Wales, vítěz turnaje Final Qualification Tournament

Skupina B: Kanada, USA, evropský kvalifikant, asijský kvalifikant

Skupina C: Anglie, Francie, Jižní Afrika, Fidži

Titul obhajují novozélandské Black Ferns


(kg, ceskeragby.cz, RC Havířov, foto: Petr Skála)