Na ragbyových stadionech vyrostou lazarety a všechny jarní soutěže se ruší bez vítězů
Ve Francii byly skončeny všechny soutěže a nebude vyhlášen žádný vítěz soutěže včetně mistra Francie. Zároveň nedojde k postupům ani k  sestupům. Z těchto důvodů navrhuje Francouzská ragbyová federace zvýšit počet týmů nejsilnější soutěži v TOP 14 na TOP 16. Profesionální hráči v březnu 2020 odsouhlasili snížení svých platů a k tomu řada hráčů předních klubů vytvořili sbírky. Finance z kasiček, do kterých přispívají na boj s koronavirem, budou použity například  pro nákup pomůcek pro lékaře v nejvíce postižených oblastech. 

Prezident pařížského klubu Jacky Lorenzetti nabídl krytý stadion Paris la Défanse, ke zřízení nemocnice pro nakažené Koronavirem a tím napodobil tak Welaany, kteří již využívají ke stejnému účelu stadion v Cardiffu.


AnglieAnglický reprezentant Joe Marler za svůj nejapný prohřešek v zápase s Walesem v Poháru šesti národů dostal od disciplinárky zastavení činnosti na 10 zápasů. Původně chtěl ukončit svoji sportovní kariéru, ale nyní si to rozmyslel a bude pokračovat i když letos si už asi moc nezahraje. Odborníci kritizují současnou anglickou reprezentaci, že je tam řada hráčů, kteří hrají velmi nečistě a snaží se vyprovokovat své soupeře, což se příčí etickému kodexu ragby.


Spojené státy americkéAmerická Rugbyová Unie oznámila v pondělí 30. března 2020 bankrot, pro kterou musela ukončit veškeré soutěže i chystané mezistátní zápasy. Je jisté, že dlouhá karanténa negativně poznamená ragby na celém světě a malé unie budou mít velké ekonomické problémy.


Nový ZélandProfesionálové All Blacks, kteří jsou pod smlouvou s unii, si odsouhlasili radikální  snížení mezd na minimum.


JaponskoOlympijský turnaj v ragby o sedmi  hráčích a hráčkách se odehraje v Japonsku v rámci LOH, které se  budou  konat od 23.července  do 8. srpna 2021.


EvropaKontinentální federace Rugby Europe ukončila všechny soutěže od Championátu, přes Trophy až k Rozvojovým skupinám, mužů, žen i mládeže. Nebudou vyhlášeni vítězové a rovněž neproběhnou žádné  postupy ani sestupy.  Předpokládá se, že od letošního podzimu, že se začne ragby hrát  znovu ve stejném složení skupin.


ČeskoČeská rugbyová unie zatím jen pozastavila všechny soutěže včetně první ligy, která měla zahájit v prvním kolem v polovině března 2020. Neodehrají se tak ani dva zápasy české reprezentace mužů s Lotyšskem v Praze a se Švédskem na hřišti soupeře.

Jak říkám ...„Předpokládám, že i Česká rugbyová unie ukončí všechny české  domácí soutěže, bez vyhlášení vítězů, postupů a sestupů. Je evidentní, že nový ročník soutěží bude nejdříve zahájen až od  podzimu 2020. Tato situace přímo nabízí možnost změnit současný nefunkční systém Jaro - Podzim, na všeobecně užívaný, léty úspěšně prověřený Podzim - Jaro," komentoval předchozí  informace ze světa ragby, které  pro ragbyový magazín Českeragby.cz napsal Eduard Krützner senior.

(ek, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)