Něco málo ze světa ragby ... Někde se přeci jenom hra se šišatým míčem hraje

Ve středu  28.října 2020 bude v Lausanne rozlosován nový ročník Coupe d´Europe. Kvalifikovalo se do něj 24 mužstev. Ty budou rozděleny do dvou skupin a mužstva ze stejného šampionatu nebudou mezi sebou hrát v základních skupinách.
TOP 14 : Bordeaux-Begles, Lyon, Racing 92, Toulon, Clermont, Toulouse, La Rochelle a Montpellier

Premiership : Exter, Wasps, Bristol, Sale, Harlequins, Gloucester, Bath a Northampton

PRO 14 : Leinster, Ulster, Munster, Connacht (Irsko), Edinbourg, Glasgow, (Skotsko) a Dragons a Scarlets (Wales)

Finále letošního Poháru je v  sobotu 17. října 2020  a utkají se v něm vítězové semifinálových zápasů - Exter, který porazil Toulouse 28 : 18 a Racing 92, vítěz utkání s Saracens 19 : 15.
Příznivci ragby se tedy mají na co těšit.

Jak říkám ...

„V Česku  zřejmě soutěže po rozhodnutí české  vlády, uzavřít hřiště z důvodu rizika Covid-19, nebudou asi  dohrány. Navíc je evidentní, že se ani hráči nemohou pravidelně připravovat na případné uvolnění zákazů, protože i venkovní tréninky jsou omezeny na 6 osob. Bez kvalitního tréninku by případné dohrávání soutěží, bylo velkým zdravotním rizikem a vážně by také negativně ovlivnilo sportovní úroveň soutěží. České  ragby bylo v letošním roce vážně poznamenáno problémy s Covidem-19 na všech úrovních. Reprezentační celky bez zápasů,  podzimní  soutěže všech kategorií mají řadu neodehraných zápasů a to není všechno. Úroveň soutěží má sestupnou tendenci, skončila tolik důležitá soutěž "Nadějí", ženské ragby ztratilo mnoho hráček, soutěže postrádají potřebnou úroveň. Kluby mají ekonomické problémy, je na čase, aby obdržely finanční kompenzace za omezení sportovní činnosti, jak z prostředků České rugbyové unie, tak od Sportovní agentury MŠMT," napsal Eduard Krützner senior
(ek, ceskeragby.cz, koláž Petr Skála)