Nejmenší hráč na MS v ragby je z Irska a je o dvě hlavy menší než dlouhán Rumun Stefan Iancu! Máme i jiné kuriozity před MS


Světový pohár v ragby bude zahájen 8.září 2023 zápasem Nový Zéland - Francie.

Už nyní lze zjistit  z nominací dvaceti účastnických zemí, které budou hrát ve čtyřech skupinách  světového šampionátu, zajímavé kuriozity.Nejvíce zápasů za reprezentaci odehrál hráč All Blacks Sam Whitelock, který před MS hrál za reprezentaci slavného týmu hrajícího převážně celí v černém  145. Jinak, když sečtete u všech současných reprezentantů Nového Zélandu, kteří jsou v nominaci na MS, jimi odehraná utkání a dělíte ten součet  počtem hráčů, zjistíte, že   průměr odehratých reprezentačních zápasů se zastaví u čísla  46 a z toho plyne, že  All Blacks mají nejzkušenější tým.

Naopak stejnou početní úlohu, když ji provedeme u startů hráčů Samoy, vyjde zase nejmenší číslo a není divu, když nejvíce startů v reprezentaci  má Samoan Chris Vui, který dosud hrál jen třiadvacetkrát (23). 

Nejstarší tým v průměru mají  Jihoafričané = 29,8 roků.

Nejmladší týmem je Austrálie s průměrem = 25,8 roků  a s nejmladším hráčem SP s australským  zadákem  Max Jorgensen, kterému bude 14. září 2023  pouhých 19 let.

Nejstarším hráčem SP bude 39-letý Pieter Jan van Lill, 2.řada Namibie, který hrál za Bayonne a nyní za francouzský Capbreton.

Nejtěžším hráčem SP je pilíř Tongy Ben Tameifuna se 148 kg, Francouz Atonio za nim moc nezaostává se 145 kg.

Největší rozdíl ve výšce mezi hráči je 45 cm. Největší hráč je Rumun Stefan Iancu, který měří 210 cm, nejmenší je mlýnovka Irska Craig Casey se 165 cm.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .(Eduard Krützner senior pro Ceskeragby.cz, koláž: Petr Skála)

(2023 / 122 /  33 /  15)