Portugalsko zaskočilo Rusko v boji o kvalifikaci na Světový pohár 2023

Portugalsko zaskočilo Rusko v boji o kvalifikaci na Světový pohár 2023, který se bude hrát ve Francii.


"Dlouho jsem neviděl tak krásné utkání, zejména ze strany Portugalců, které výborně připravuje bývalý francouzský internacionál Patrick Lagisquet. Vítězství 49 : 26 mluví samo za sebe, zejména pro útočnou hru založenou na minimálním kontaktu se soupeřem, celoplošné hře a neustálou efektivní podporou hráče s míčem. Rusové v obraně nestihali bránit zejména výbornou individuální techniku rychlých Portugalců a prosazovali se pouze silově po útočných maulech v blízkosti brankoviště. Tato porážka prakticky Rusy vyřadila z možnosti se ještě kvalifikovat na Světový pohár. Portugalsko se neustále zlepšuje a jejich herní projev se stále více přibližuje předním světovým týmům," okomentoval páté vystoupení Portugalců na ME  skupiny Championship 2021 Eduard Krützner senior.

Jak říkám ... 

"České "sedmičkové ragby" nám v současné době dělá radost, vracíme se do pozic ve kterých jsme řadu let byli úspěšní. Horší to bude s XV, protože přesto, že všichni věříme, že se vrátíme aspoň do soutěže Mistrovství Evropy Trophy, kam rozhodně patříme. Naši soupeři totiž  nezaháleli a každý zápas pro nás bude velkou výzvou a prověrkou výkonnosti. Náš velký hendikep je nízká úroveň domácích soutěžích, které už léta nejsme schopni odborně vyhodnotit, abychom našli účinná řešení, pro jejich zkvalitnění. Pro mne je nepochopitelné, že kluby, trenéři i hráči dodnes nemají rozpis a systém soutěží a za pár dní by měli zahájit přípravu na novou sezonu 2021 - 2022. Jen kvalitní domácí náročná soutěž úspěšně formuje adepty reprezentace a tedy i výkony národního mužstva," napsal  pro pravidelnou Ragbyovou mozaiku  Eduard Krützner senior. 

"Na závěr mám jednu poznámku. Česká rugbyová unie je jedinou  na světě, která nerespektuje  deklarované národní barvy na  reprezentačních dresech. Česko má v ročenkách Rugby Europe i World Rugby uvedené je dvě barvy a to červenou  nebo bílou . Tradice v ragby se vždy respektuje a ctí !" má jasno o tmavě a svěle modrých pruhovaných reprezentačních dresech českých ragbistů  Eduard Krützner senior,  jemuž ragbisté říkají Medáku.

(Eduard Krützner senior, RC Havířov, Ceskeragby.cz, koláž: Petr Skála)