Při vstupu do evropského šampionátu čeští junioři prohráli s nulou. Česko - Gruzie 0:76

Při vstupu do evropského šampionátu čeští junioři prohráli s nulou. Česko - Gruzie  0:76
V ruském Kaliningradě začalo Mistrovství Evropy U-18 za účasti 8 týmů, včetně českých  juniorů. 

Utkání prvního hracího  dne, která  přinesla řadu zajímavých výsledků a také dobré výkony některých mužstev, pro Českeragby.cz okomentoval  Eduard Krützner senior. 

V prvním zápase Španělsko s přehledem porazilo Rumunsko 45 : 8. Hrají velmi rychlé moderní ragby, snaží se vyhýbat kontaktům, s velmi účinnou podporou hráče s míčem. Hladký průběh  zajistil velmi dobrý francouzský rozhodčí Rousselet. Slabý výkon Rumunska jen potvrzuje současnou krizi v této kdysi velmi úspěšné ragbyové zemi. 
Ve druhém utkání Belgičané porazili překvapivě domácí Rusko 21 : 10. Belgie hrála důrazněji a na její hře se úspěšně projevuje úspěšná odborná práce v Centrech formování talentované mládeže. Dobře pískal Ital Merli.
Hezké ragby nám nabídl zápas Portugalska, které zvítězilo nad bojovnými Holanďany 26 : 15. Hrálo se velmi rychlé ragby, obě mužstva měla dobře organizované obrany, takže nepadalo příliš pětek, ale bylo se na co dívat. Hru trochu kouskoval Švýcar Glass.
Čtvrté utkání začalo pro český  tým katastrofálně, když výborný důrazný tým Gruzie trestal každou chybu českých ragbistů a nedal soupeři vůbec žádnou šanci bodovat. V poločase to bylo hrozivých 59 : 0. Ve druhé půli trenér Gruzie dal příležitost všem hráčům z lavičky a jejich herní projev už nebyl tak zdrcující, ale i tak zápas přesto skončil vysokou porážkou 76 : 0. Pískal ruský rozhodčí Zakharov.
Z každé porážky je třeba se poučit, ale tentokrát byl herní projev obou týmů opravdu diametrálně rozdílný, my jsme se za celý zápas nezmohli ani na jednu souvislou akci a obrana měla řadu příliš velkých okének, skládky nebyla důsledné.
V semifinálových zápasech se utkají Španělé s Portugalci a Belgie s Gruzií, ve skupině o 5 až 8 místo hraje Rumunsko s Holandskem a naše reprezentace se utká ve snaze o rehabilitaci se silným Ruskem.

   Druhé kolo českým ragbistům  ukáže,  jak na tom opravdu výkonnostně jsme, v porovnání s ostatními účastníky ME. Gruzie byla pro české ragbisty  příliš silným soupeřem, ale ve zbývajících dvou  zápasech  by  měli  prokázat, že  se z vysoké porážky dovedli poučit a prokázat, že  mládežnické ragby v Česku na tom není tak špatně. Držme palce českým  juniorům a ať prokáží, že ragby také umí,"  vzkázal do Kalingradu  Eduard Krützner senior.


 
(Eduard Krützner senior, Ceskeragby.cz, foto: Rugby Europe)