Proveďme nyní v Česku důkladný rozbor evropských pohárových zápasů, abychom se pak nedivili

Při třetím  prosincovém ragbyovém víkendu od soboty 17. prosince do neděle 18. prosince 2022  bylo k vidění mimo jiné i utkání jako třeba finále Super Cupu, což je sice mimo zorné pole českých ragbistů, ale co se týká hry, je to naopak soutěž velmi zajímavá, jak podotýká Eduard Krützner senior v komentáři  pro Ceskeragby.cz.

Soutěž  Super Cupu došla až do finále.  Výborný finálový zápas Super Cupu mezi Black Lion (Gruzie) s Tel-Aviv Heat  (Izrael) 29:17, musel každého fandu ragby, který měl možnost to sledovat na internetu,  potěšit svojí skvělou úrovní. K vidění bylo  velmi tvrdé, ale férové utkání ve vysokém tempu, kterému přispěl svým přehledem výborný portugalský rozhodčí Duarte.  Oba týmy mají velmi silné dynamické roje, první řady tvoří velice fyzicky zdatní zkušení hráči, kteří mají na střídačce stejně zkušené náhradníky. Stejně je to se zbytkem roje, svoje auty měli  hráči obou týmů jisté, stejně jako své mlýny. Všichni hráči, zejména třetí řady jsou velice rychlí a velmi silní v obranné fázi. Spojky patří k lídrům týmů, obě útokovky jsou výbornými kopáči a akce útoků jsou vždy ve velké rychlosti, kde dominují sprintéři - křídla. Je dobré si připomenout, že úroveň této soutěže, která nahradila bývalý Pohár evropských mistrů, je opravdu velmi vysoká a mohou se v ní uplatnit pouze špičkově trénovaní hráči, často s profesionální smlouvou, ze zkušenostmi z nejlepších světových soutěží.

  Doporučuji všem českým  odborníkům i těm, co se za ně vydávají, dále členům komisí, provést v zimní přestávce, důkladný rozbor všech zápasů této soutěže a získané zkušenosti aplikovat do tuzemského  Jednotného tréninkového plánu, který v posledních létech postrádáme. Jsem pevně přesvědčen, že jakýkoli náš výběr třeba U-23,  nemůže výkonnostně v tomto Poháru uspět. Je vždy dobré konfrontovat svoji výkonnost ze silným soupeřem, ale ten současný rozdíl je tak veliký, že by pro naše hráče byl po zdravotní stránce velmi nebezpečný, už jen  proto, že sami trenéři přiznávají, že českým  hráčům chybí fyzická zdatnost.

  Dalším kolem pokračoval Championship Cup a favorité  potvrzují svoji dobrou formu. Skupinu  A vede Leinster Rugby, který porazil vysoko Racing 92  42:14, na druhém místě se drží Exeter Chiefs, který si přivezl  vítězství s Castres 27:12 a na třetím jsou ragbisté Saraceni, kteří porazili Edinbourgh 30 : 26.  *  V béčku vede Stade Rochelais, který vyhrál v Ulstru 36:27, druhý borci Leicester Tigers, kteří doma zvítězili nad Clermontem po boji 23:16 a třetí jsou překvapivě Ospreys,  když dokázali vyhrát v Montpellier 21 : 10.

   V Challange Cupu vede v Áčku Cardiff, druhý je Toulon a třetí Connacht * V Béčku jsou na prvním místě Scarlet, na druhém místě jsou Emirats Lions  a třetí je Toyota Cheetahs.

    Všechny soutěže, o kterých jsem psal, jsou velmi náročné a jsou nejlepší přípravou pro hráče, kteří mají šanci startovat za svá reprezentační mužstva na Světovém poháru, který se bude hrát už za 10 měsíců ve Francii.

     Ragby zdar i v Novém roce 2023 !

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde . 

(Eduard Krützner senior pro Ceskeragby.cz, koláž: Petr Skála)