Ragbisté a ragbistky z celého světa se aktivně zapojují do boje s Koronavirem

„Ragbisté a ragbistky z celého světa se aktivně zapojují do boje s Koronavirem, což potvrzují následující zprávy, které jsem našel na webech zahraničních klubů a federací," komentoval několik krátkých zpráv Eduard Krützner senior, které poslal pro ragbyový magazín Českeragby.cz. Sean O´Obrien, irský reprezentant 56 zápasů za národní tým, nabídl svůj dům dvěma zdravotním sestřičkám, které přijely pomáhat do nemocnice v Dablinu a neměly kde bydlet.

Jannie du Plessis, pilíř reprezentace Springboks, za které odehrál 70 zápasů, vystudoval lékařskou fakultu, se nyní aktivně jako lékař zapojil do boje s Covid-19. Už dříve skončil s kariérou ragbisty.

Kapitánka ženské reprezentace Francie Gaëlle Hermet, vystudovaná ergotherapeutka, nabídla své síly domu seniorů v Toulouse.

Kapitán slavného Stade Toulouse Julien Marchand zorganizoval sbírku ve svém klubu, která vynesla 82 000 euro pro nemocnici v Toulouse.

Z iniciativy ragbistky Fabien Dorey, uspořádal klub Rouen tombolu,  ve které vítěz získal její reprezentační dres Francie, vynesla 1000 euro, které byly předány nemocnici v Evreux.

Italská firma Macron, která vyráběla sportovní potřeby pro ragby, zejména dresy, změnila svoji výrobu a zaměřila se na výrobu roušek a ochranných obleků pro nemocnice.


(ek, Českeragby.cz & SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)