Ragbisté Česka vyhráli nad Lucemburskem 39:12 a položili pět pětek

Vyhrát a ještě položit Lucemburčanům  čtyři nebo dokonce  více pětek, to byl cíl,  s kterým nastoupila poslední listopadovou sobotu česká ragbyová reprezentace proti Lucembursku  na novém stadionu Stade de Luxembourg.

Reprezentanti Česka v Lucembursku odehráli poslední letošní zápas Mistrovství Evropy Konference 1 Sever a svůj úkol splnili, i když až zlepšeným výkonem ve druhém poločase. Lucemburčané totiž českým  ragbistům nic nedarovali a v průběhu utkání dokonce dvakrát vedli 3:0 v první půli a 12:7 ještě v šedesáté minutě.

Utkání začali domácí borci úspěšně proměněným  kopem a pak dlouho vedli 3:0. Naštěstí po akci roje šest minut před půlí položili protlačeným rojem Češi první pětku a Cimprich zvýšil následným kopem na 3:7. V poslední minutě však Lucembursko snížilo trestným kopem na 6:7. Froněk sice v nastaveném čase mohl skorovat, ale Cimprichův  překop, který dopadl před branku soupeře chytil, avšak neudržel v rukách  a tak reprezentanti Česka do šatny odcházeli na přestávkovou pauzu jen s jednobodovým vedením.

Na začátku druhého poločasu Lucembursko proměnilo dva trestné kopy a rázem vedlo 12:7. Český tým se nakonec prosadil až v posledních dvaceti minutách hry, kdy položil všechny  čtyři pětky útokem. Až na jeden následný kop po pětce všechny ostatní kopy a k tomu dvě penalty proměnil Martin Cimprich, který pro Česko získal 14 bodů. Druhým nejúspěšnějším bodujícím hráčem byl Albert Froněk, který za dvě položené pětky získal 10 bodů pro české barvy.

Mistrovství Evropy Konference 1 Sever

Lucembursko - Česko  12:39 (6:7)

Pětky: 0:5  * Rozhodoval:  Vaidotas Girdvainis z Litvy.
Body za Česko: Martin Cimprich 14, Albert Froněk 10, Richard Hřebačka,  Hubert Drimal a Jan Kohout po 5.
Průběh hry: 3:0, 3:5, 3:7, 6:7 -  9:7, 12:7, 12:10, 12:15, 12:17, 12:22, 12:24, 12:29, 12:31, 12:34, 12:39.