Ragbisté české dvacítky po prohře s Rumuny 20:41 budou na ME U20 bojovat o sedmé místo

Druhou listopadovou středu se rozhodlo  o tom,  že se česká reprezentace U20 na evropském šampionátu pořádaném v Portugalsku  utká jen o 7.místo s Německem. Češi odehráli  v duelu o páté až osmé místo dobré utkání s Rumunskem, které jim sice  v prvním poločase položilo pět  pětek a už vedlo 33 : 3, ale ve druhé půli se karty obrátily. Čeští ragbisté dostali Rumuny pod tlak, který jim umožnil položit tři  pětky a upravit tak konečné skóre  Česko - Rumunsko 20 : 41.

Soupeři českých ragbistů v posledním utkání na ME U20 Němci v prvním zápase odpoledního programu prohráli až po velkém boji s Belgií o čtyři body 13:17, když v poločase vedli 13:0. Zápas Nizozemsko - Belgie 13: 17 řídil nepřesný gruzínský rozhodčí, který neměl cit pro výhody.

Překvapením ME jsou mladí Nizozemci, kteří celý první poločas přehrávali silný a rychlý tým Španělska 13 : 6. Ve druhém poločase však Španělé stále více uplatňovali svoji rychlost, ale  naráželi na velmi dobře organizovanou obranu Oranje. Zápas nebyl až do posledních chvílí rozhodnut a to se útoky  střídaly na obou stranách. Rozhodly až poslední minuty utkání, kdy jeden španělský rychlík vypíchl soupeři přihrávku  a rozhodl zápas pětkou dosaženou během přes celé hřiště. Konečné skóre Španělsko - Nizozemsko 25:16 borce z Pyrenejského poloostrova posunulo do finále.

Do finále se probojoval i domácí výběr Portugalska, který zvítězil po velkém boji nad Ruskem.  Portugalsko - Rusko  23 : 10.

O víkendu se odehrají tato utkání  ME U20 ...

O sedmé místo Česko - Německo
O páté místo Rumunsko -  Belgií
O třetí místo  Rusko - Nizozemsko
Finále Portugalsko -  Španělsko.

Kromě zápasů na ME U20 se o druhém listopadovém víkendu odehrají ještě další zajímavá utkání seniorských patnáctek.
Gruzie se například  připravuje na test-mač s Francií. Jen tak pro zajímavost,  Gruzie pro sobotní utkání  disponuje 18 hráči, kteří   hrají ve francouzských klubech. A to není všechno. Gruzie má doma 20 000 hrčáských licencí, kvalitní domácí soutěž a tak není divu, že si stále  drží 12.místo v rankingu WR.

Abychom pochopili, s jakými dvacetiletými reprezentacemi hraje na evropském šampionátu česká dvacítka, připomeňme si zajímavé výsledky z prvního listopadového  víkendu, které odehrály seniorské reprezentace  zemí, které se v Portugalsku se svými dvacítkami účastní ME U20.

Rumunsko například dokázalo porazit účastníka příštího Světového poháru Uruguay 29 : 14.

Španělsko drželo krok se silným týmem Fidži v poločase vedlo 13:12, pak už se projevila síla rychlých Fidžanů, kteří jim začali pokládat krásné pětky a vyhráli o třicet bodů. Španělsko - Fidži   43:13.

Neustálé zlepšování úrovně portugalského ragby prokázala jejich  reprezentace,  když zvítězila nad Kanadou o tři body.  Portugalsko - Kanada 20 : 17.

Nu a Česko porazilo z povinnosti Maďarsko 31:13, které je ve světovém  žebříčku ragbyových zemí někde v polovině sedmé desítky," poznamenal Eduard Krützner senior, jehož ragbisté znají také jako Medáka.

(Eduard Krützner senior pro ceskeragby.cz, foto: Rugby Europe)