Ragby se hrálo svátky, nesvátky i o Vánocích a na Silvestra, avšak ne u nás, ale ve světě

Vrcholové ragby se hrálo ve světě  i o vánočních svátcích a na Silvestra a   podle Eduarda Krütznera seniora  bylo se na co dívat.  Více se dočtete v Medákově, jak ragbisté říkají legendě českého ragby,  komentáři napsaném pro ragbyový magazín Ceskeragby.cz.  

  V Premiership jsme mohli shlédnout na konci roku 2022 zajímavé zápasy. Hráči suveréna soutěže Saracens začali zřejmě oslavovat o trochu dříve a prohráli zatím v jediném utkání s London Irish 29:20. Tolik chyb v zápase snad neudělali za celou sezónu. Porážka je nabudila a spravili si chuť na silnými Exeter Chiefs 35:3. Nyní mají 48 bodů. Druhé jsou Sale Sharks, kteří rozdrtili Laicester Tigers 40:5 a mají v tabulce 38 bodů. Třetí místo si udržují Harlequins s 31 body. Soutěž pokračovala i první celý lednový víkend. Výsledky a průběžnou tabulku jsme si se souhlasem autora Karla Gamana okopírovali z webu RC Havířova."


  V United Rugby Championship vede s přehledem Leinster s 51 body (vyhráli vysoko s Glasgowem 40 : 5), na druhém místě jsou Stormers s 44 body, naposledy ragbisté tohoto týmu vyhráli s Lions 40:8 a třetí místo si udržuje Ulster s 36 body. Také tato soutěž pokračovala i první celý lednový víkend. Výsledky a průběžnou tabulku jsme si se souhlasem autora Karla Gamana okopírovali z webu RC Havířova."  Ve francouzském TOP 14 stále vede Stade Toulousain s 49 body, v posledním utkání vyhráli vysoko nad v problémech se potácejícím, kdysi slavným Clermontem na jeho stadionu  Michellin 35 : 12. Druhý je Stade Francaise se 42 body a třetí místo si drží La Rochelle, které má 37 bodů. Nu a i tato soutěž pokračovala i první celý lednový víkend. Není bez zajímavosti, že výsledky a průběžnou tabulku jsme si se souhlasem autora Karla Gamana okopírovali z webu RC Havířova."   Rok 2023 je rokem R U G B Y, ale proč tomu tak je si o tom přečtete až příště," napsal pro ragbyový magazín Ceskeragby.cz.  Eduard Krützner senior.
(Eduard Krützner senior pro Ceskeragby.cz s využitím havirov.rugby-cz.com, koláž: Petr Skála)

(2023 / 3  /  1  /  0  )