Ragby ve světě je v pohybu. V Evropě se hraje všude možně liga ragby, jen v Česku ne!

Jordie Barrett, slavný zadák All Blacks se utká na dálku s Angličanem Elliotem Daly v pokusu překonat rekord Welšana Paula Thorburna, který proměnil trestný kop ze vzdálenosti 64,2 m v roce 1982.

ItálieItálie po neuspokojivých výkonech ragbyové reprezentace změnila trenéra. Tím novým koučem  je  dosavadní Novozélandský trenér Benettonu Treviso Crowlley Kieran.

Olympijské hry ...
Byly vylosovány skupiny pro kvalifikaci na Olympijské hry v Japonsku. Kvalifikace  proběhne v Monaku 19 a 20.června 2021.

Ženy :
skupina A : Rusko, Argentina, Mexiko, Samoa 
skupina B : Nová Guinea, Kanada, Jamaika, Tunisko
skupina C : Francie, Hong-kong, Kolumbie, Madagaskar.

Muži :
skupina A : Samoa, Irsko, Tonga, Zimbabwe, Mexiko

skupina B : Francie, Hong-kong, Chile, Uganda, Jamaika

Evropa
Poslední květnovou  sobotu 29. května 2021 se ve 14,00 hodin v belgickém Waterloo, utkají domácí "Černí ďáblové" s nizozemskými "Oranje" o účast v Championship Rugby Europe. Zápas bude možno sledovat na RE TV.

Francouzské kluby kralovaly v evropském ragby. V Challenge Cupu vyhrál po velkém boji francouzský klub Montpellier nad anglickým klubem Leicester Tigres 18 : 17. Ve finále Champions Cupu si vítězství zopakoval v současné době nejlepší francouzský klub Stade Toulouse, který si na stadionu Twickham v Londýně, poradil se Stade Rochelle 22 : 17. Zápas byl velmi vyrovnaný, každý tým položil po jedné pětce, ostatní body byly trestné kopy, o vítězství zřejmě rozhodlo přísné vyloučení hráče La Rochelle už ve 28 minutě.

V Evropě vrcholí finálové boje o mistrovské tituly jak v Anglii, ve Francii, v Itálii, ve Španělsku, v Portugalsku, v Belgii, v Nizozemsku, v Gruzii, ale i v dalších zemích, kde není zákaz sportování z důvodu rizika z pandemie Covidem-19. České ragby  si bohužel musí ještě nějaký čas počkat, protože česká vláda jako jedna z mála státu v Evropě při pandemii vůbec neuvolnila možnosti hrát a trénovat amatérský sport včetně  ragby. To dlouhé přerušení činnosti se rozhodně negativně projeví na sportovní úrovni českého ragby a určitě způsobí snížení počtů hráčů zejména mezi družstvy mládeže.

(Eduard Krützner senior, ceskeragby.cz, koláž: Petr Skála)