Ragbyový pohár národů zatím bez pozitivními testy na Covid-19 postižených borců z Fidži


Další zápas tentokrát ve druhém  kole Poháru národů v ragby, ve kterém na podzim 2020 startuje celkem osm celků ve dvou skupinách,  se neodehraje. Duel  Fidži proti Itálii, který se měl hrát 21. listopadu 2020,  byl zrušen, protože 29 hráčů fidžijského týmu mělo den před utkáním po ranním testování pozitivní test na Covid-19. Sobotní zápas Podzimního poháru národů v Anconě tedy musel být zrušen. Protože tým Fidži nenastoupil ze stejného důvodu už před týdnem proti Francii, tak organizátor turnaje za těchto okolností zrušil i poslední utkání, ve kterém se měly utkat 28. listopadu 2020 týmy Fidži a Skotska.

Fidžijský tým a organizátoři doufají, že se bude moci uskutečnit alespoň čtvrtý zápas 5. prosince 2020, ve kterém by borci z Oceánie nastoupili  proti týmu, který skončí na 4. místě ve skupině A, a to jakmile hráči vyjdou z karantény a budou všichni testovaní s negativním výsledkem.

Všechna utkání zatím Fidži prohrálo kontumačně 0:28 a soupeři získali i bonusový bod, který se po odehraném utkání přiděluje po položení čtyř a více pětek. (kg, ps, ceskeragby.cz, havirov.rugby-cz.com, foto: koláž ps)