Skandál na sekretariátu Rugby Europe, kde si spletli Slovinsko se Slovenskem. Ragby pod Tatrami se nehraje snadno

Ragbisté Slovenska nehrají žádnou z evropských ragbyových soutěží, ale není to tím, že by nechtěli soutěže Slováci hrát, ale narazili na popletené lidi pracující v sekretariátu Rugby Europe v Paříži.

"Zaplatili jsme registrační poplatek a přihlásili slovenský tým mužů do systému evropských soutěží, ale po zveřejnění rozlosování na sezónu 2023 / 2024  jsme v něm Slovensko nenašli. Po dotazu, proč není Slovensko zařazené do jedné ze čtyř  skupin evropské soutěže  Konference,  jsme dostali kuriozní odpověď, že tam Slovensko je. Jenže nešlo bohužel o Slovensko, ale o Slovinsko. Když si to činovníci v ústředí uvědomili, tak nám bez omluvy nabídli, hrát  ve skupině, kde by Slovensko  hrálo s těmi  nejslabšími evropskými týmy. Soupeři Slovenska by tak měly být týmy Černé Hory a Kosova. Tuto nabídku jsme odmítli, neboť národní týmy Kosova a Černé Hory v posledních  svých utkáních prohrály s tak vysokým rozdílem  s týmy, nad kterými běžně vysoko vyhráváme, že jsme usoudili, že nemá smysl, aby  Slovensko, které  hraje ragby na hodně  jiné úrovni než  Kosovo a Černá Hora, s nimi hrálo ve skupině.  Je s podivem, že funkcionáři z Rugby Europe nepřiznali chybu a naopak nám v nouzi vybrali  tak slabé  soupeře, že se cítíme hodně poškození. Hrát s nabízenými soupeři popírá proklamovaný smysl evropských soutěží, ve kterých jsou týmy do skupin vybírané podle jejich aktuální úrovně hry," řekl pro ragbyový web Ceskeragby.cz,   šéf slovenských ragbistů  Eduard Krützner junior.

Slovenskému ragby také  i lidé ze  sekretariátu světové federeace  World Rugby  dluží sedm let odpověď, proč Slovensko není zařazené do  žebříčku ragbyových zemí, jemuž aktuálně vévodí Jižní Afrika a na 112. místě  uzavírá žebříček Americká Samoa.

Předseda Slovenského svazu ragby a trenér ligového týmu mužů ragbyového klubu Sparty Praha Eduard Krützner junior předpokládá, že uspokojivé zprávy ohledně slovenského ragby se dozví na zasedání všech představitelů ragbyových národních federací, které proběhne v sobotu 28. října 2023 v Paříži mezi pátečním utkáním o třetí místo na MS Anglie - Argentina a sobotním finalovým zápasem Nový Zéland - Jižní Afrika.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .
(Petr Skála pro Ceskeragby.cz, foto:  Petr  Skála)

(2023 / 138 /  36 /  16)