V poháru šesti národů už zůstali neporažení jen Francouzi, kteří tentokrát zdolali Skotsko

Poslední únorový víkend byl ragbyově velmi rušný a aby ne, když se hrálo celé  třetí kolo Poháru šesti národů, dále dvě utkání Championatu Rugby Europe a ještě se potkaly ženy Španělska a Ruska. Všechno dění okomentoval muž, jemuž ragbisté říkají Medák, Eduard Krützner senior. Ze sociálních sítí jsme si stáhli fotografii pořízenou na stadionu, na kterém se hrálo utkání Anglie - Wales
Janem Kudrnou. Ten zápas sledoval se svým tatínkem Brunem Kudrnou. Jen tak pro zajímavost všichni jmenovaní jsou ragbisty Pragy a abychom ještě zveličili zásluhy  ragbistů nejúspěšnějšího československého a českého ragby klubu Pragy hlásí se ješte editor tohoto článku Petr Skála, který je také ragbistou Pragy. Tak hurá do zpravodajství .

Pohár šesti  národů  pokračoval třetím kolem, ve kterém  Francie dokázala zvítězit na půdě svého nebezpečného soka Skotskem 36:17. Zápas měl výbornou úroveň a hráči Bleus prokázali, že patří k velkému favoritovi tohoto tradičního turnaje. Jejich útočné pojetí slaví úspěchy a když k tomu zlepšili obranu, budou těžko k poražení. Skotové byli nebezpeční až do poslední minuty a nakonec svoji druhou pětku dali dvě minuty před koncem. V 38. minutě za stavu 12:8 mohl strhnou vedení v utkání na svou stranu kapitán Hogg, ale v situaci,  kdy už běžel sám do brankoviště udělal předhoz. Po dlouhé době televizní diváci sledující toto utkání  mohli vidět využití nového pravidla o nepřímém kopu z vlastní poloviny do autu na čáře  22 soupeře. Jaminet to provedl mistrovsky, tento velmi účelný taktický prvek se zatím málo využívá.

Ve druhém napínavém utkání zvítězila Anglie nad svým odvěkým soupeřem Welsem 23:19, jen díky hrubé chybě Welšanů při vlastním vhazování autu před svým brankovištěm. Angličané toho využili k položení své jediné pětky. V prvním poločase bodovala TK  pouze Anglie, do druhé půli převzali Welšané iniciativu a položili tři
krásné pětky. Moc nechybělo, aby v nastavení nepřidali čtvrtou bonusovou a vítěznou pětku.

Zápas Irska s Itálií byl silně ovlivněn trochu přísným vyloučením druhého mlynáře Itálie Favii už v 18. minutě, když první mlynář byl pro zranění vystřídán. Itálie prohrála vysoko 57 : 6, ale bojovala opravdu statečně. Je třeba v brzké době zavést pravidlo, které umožňuje týmu, který obdržel červenou kartu, po 20minutách doplnit tým o dalšího hráče. Vzhledem k tomu, že z důvodu, že Itálie neměla dalšího mlynáře, hrála ve 13 (také sporné pravidlo) a tím se úroveň zápasu značně znehodnotila. Zápas pískal poprvé na této úrovni, nezkušený bývalý hráč Gruzie Nika Amashukili .
V Poháru 6 zemí, "20" vyhráli naděje Francie ve Skotsku 30 : 17, Anglie porazila Wales 43 : 12 a Irsko zvítězilo nad Itálií 39 : 12.

V Championatu Rugby Europe se nehrálo utkání Gruzie - Rusko z důvodu protestu proti napadení  Ukrajiny Ruskem.

Výborné utkání bylo sehráno na madridském universitním stadion, ve kterém Španělé porazili Rumunsko 38:21. V první půli dominovali rychlí Španělé a nedali svému soupeři vůbec šanci a vedli 28::7, ve druhé se karty trochu obrátili a Rumuni prokázali lepší fyzičku a dokázali položit ještě dvě pětky, ale na vítězství nad Španěly to  nestačilo. Toto vítězství přiblížilo Španělsko k vysněnému cíli startu na Světovém poháru v příštím roce ve Francii.

Ve třetím zápase výborné Portugalsko porazilo již sestupující Nizozemsko vysoko 59:3. Oba týmy z Iberského poloostrovu prokazují neustálé herní zlepšování, postavené zejména na rychlosti prováděných akcí a stále se zlepšující obrany.

Na Mistrovství Evropy žen XV zvítězilo Španělsko, které si poradilo se silným týmem Ruska 27 : 0.

V letošním roce se na Novém Zélandu uskuteční Mistrovství světa žen. Hraje se od 10.října do 12.listopadu 2022, kdy  týmy nejdříve odehrají zápasy ve třech skupinách po čtyřech reprezentačních týmech, tedy celkem dvanáct týmů.

A - Nový Zéland,  Austrálie, Wales, Skotsko (to se tam kvalifikovalo vítězstvím nad  Kolumbií).