V sobotu 5. února 2022 začínají elitní evropské ragbyové soutěže třeba Pohár šesti národů


Utkáním Irsko -  Wales otevře v sobotu 5. února 2022 svůj 128. ročník nejstarší mezinárodní turnaj v kolektivních míčových hrách Pohár šesti národů. Sekundovat mu bude druhá evropská liga Mistrovství Evropy v ragby 2022, ve které se šestice zemí druhé úrovně Gruzie, Rumunsko, Španělsko, Portugalsko, Rusko a Nizozemsko utká během dvou měsíců o titul Mistra Evropy a také o dvě postupová místa na mistrovství světa 2023 a ani třetí tým nezůstane bez naděje, postoupí do závěrečné interkontinentální kvalifikace jako Evropa 3.

Nejstarší mezinárodní turnaj v kolektivních míčových hrách je Pohár šesti národů

Od roku 1883 se střetávají tradiční ragbyové země Anglie, Skotsko, Wales a Irsko, ke kterým se v roce 1910 připojila Francie a v roce 2000 Itálie, v turnaji původně nazývaném Tournament of Home Nations (1883–1909). Po přistoupení Francie dostal turnaj název Five Nations (1910-1931), po vyloučení Francie kvůli startu profesionálních hráčů opět Home Nations (1932–1939). Od roku 1947 do roku 1999 se vrátil k názvu Five Nations a od roku 2000 se už mluví o Turnaji šesti zemí zkráceně Six Nations v anglicky mluvících zemích, nebo Tournoi des six nations ve Francii a Torneo di sei nazioni v Itálii. Pokud to nevíte, tak jde o každoroční nejprestižnější jarní sportovní událost v Evropě.Odpověď na otázku, jaké jsou šance jednotlivých národních týmů na prvenství v turnaji,  lze posoudit podle výsledků utkání dosažených v roce 2021.Jak říkám  ...

"Domnívám se, že vítěz poháru bude jeden z těchto tří národních týmů. Francie, která má dobře sestavený tým už od loňského roku, dále Irsko nebo i Anglie. Naopak Wales a Itálie budou hrát o poslední místo," odhadl pro ceskeragby.cz umístění jednotlivých národních týmů v Poháru šesti národů v roce 2022 Eduard Krützner senior.

Nakonec všechny tři favorizované týmy Anglie, Irsko a Francie najdete v žebříčku World Rugby rankings za sebou hned za Jižní Afrikou a Novým Zélandem.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .

(Petr Skála a Karel Gaman, RC Havířov world.rugby, ceskeragby.cz, koláž: Petr Skála)