Ve španělském Bilbau se v červnu 2024 bude hrát zápas tohoto roku: Výběr světa - Francie

Od pátku 12. dubna do neděle 14. dubna 2024 si příznivci ragby přišli na své.  Bohatý ragbyový víkendový program  okomentoval pro Ceskeragby.cz  Eduard Krützner senior. 

   Stade Toulousain přivítal na svém stadionu Exeter Chiefs v Champions Cupu a ukázal, že s navrátilci do sestavy, N´Tamacem  a Dupontem  bude patřit k největším favoritům této prestižní soutěže. Do poločasu byl  zápas celkem vyrovnaný, když domácí vedli jen 17:16. Hned po výkopu se dokonce Exeter ujal vedení TK 19:17. Od té doby Toulouse předvedl koncert moderního ragby, založeného na výborné podpoře hráčů s míčem. Za druhý poločas Francouzi položili 7 pětek a úplně rozebrali obranu soupeře. Konečné skóre se zastavilo na hrozivých 64:26. e***  Loňský vítěz Poháru La Rochelle zcela propadl a prohrál vysoko s Leinstrem 40:13. ***  Bordeaux-Begles byl z Poháru vyřazen Harlequini 42:41, přitom měl velkou šanci postoupit, když v samém závěru zápasu položili pětku, ale jejich kopáč, nedokázal prokopnout poměrně snadný kop po pětce.

  V Challange Cupu, Clermont převálcoval Ulster 53:14 a určitě se ještě popere o účast ve finálovém zápase.

  World Rugby uspořádá 22.června 2024 ve španělském Bilbau zápas roku mezi výběrem světa, trénovaným Ian Fosterem a Patrice Collazem s reprezentací Francie. Příznivci ragby  se tedy mají na co těšit.

  V Pacifiku pořádal  World Rugby Pacifik Chalenge? ve kterém se střetly  Fiji Warrios  - Tonga A  29:17 a Manuma Samoa -  Japonsko XV 5:48. Turnaj bude pokračovat dalšími termíny.
  Evropská  Trophy soutěž Rugby Europe 2023 / 2024  byla dohrána  zápasem Švýcarsko -  Ukrajina 68:0. O týden předtím   Švédsko porazilo Ukrajinu 36:24. V Trophy tzedy zvítězilo Švýcarsko, které vyhrálo všech pět  zápasů a získalo  22 bodů. Druhé skončilo  Švédsko, které  se čtyřmi vítězstvími a jednou porážkou získalo  18 bodů. Třetí skončilo Česko s bilancí  3 vítězství a 2 porážky s celkovým ziskem 14 bodů. Chorvatsko uhrálo dvě vítězství, ale třikrát prohrálo a tudíž má jen 11 bodů.  Litva po čtyřech  prohrách záskala jen  4 body a poslední skončila Ukrajina, která domácí utkání odehrála na hřištích soupeřů  a bez jediného vítězství nezískala ani bod. .

  Na Rugby Europe jsem si také pustil záznam zápasu Srbsko - Turecko 22:31, který byl  velmi nízké úrovně. Za Srby nastoupil na pravém pilíři těžce obézní hráč Predrag Vranes, který s vahou  minimálně přes 200 kg po hřišti za celý zápas neudělal ani jediný rychlejší pohyb. Do mlýnů se jen s potížemi došoural, ale on nebyl tou hlavní příčinou porážky Srbska.

  Česká  Extraliga pokračovala šestým kolem. V pátek 12. dubna 2024 Pragovka na svém stadionu za velké divácké účasti  podlehla Spartě 19:32. Praga  v utkání často chybovala a Sparťané dovedli chyb využít a skorovat vícekrát než domácí borci.  Sparta se v tabulce posunula na čtvrté místo. Tatra vyhrála ve Vyškově 24:40 a Dragon podlehl Říčanům 29:50.  Tabulku vedou Říčany a uzavírají ji moravské týmy Vyškov a Dragon Brno, který ještě nevyhrál.


  Fanoušci  ragby mají velkou příležitost sledovat špičkové ragby i na televizním kanálu NOVA Sport 5. O víkendu tam byly k vidění zápasy z Champions Cupu a stanice chystá  také  přenosy z francouzské TOP 14. Ve středu 17. dubna 2024 se těším, že uvidím dva výborné zápasy se záznamu od  15 hodin Notrhampton Saints - Vodacome Bulls, ale pak ve 22 hodin Stade Toulousain - Exeter Chiefs.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .

(Eduard Krützner senior pro Ceskeragby.cz, foto a koláž Petr  Skála)

(2024 /  52 / 13 /  02 / 06)