Ve třetím kole Poháru šesti národů v ragby bylo jedno utkání ze tří Francie - Skotsko odloženo

Vzhledem k dalšímu odhalenému případu covidu ve francouzském týmu se ragbyový zápas v Poháru šesti národů Francie - Skotsko  nebude hrát. Oficiální prohlášení Six Nations Rugby uvedlo, že Skupina pro dohled nad testováním šesti národů (TOG)  přezkoumala situaci ve francouzském táboře a rozhodla:  "Jednomyslně doporučila odložení zápasu Francie proti Skotsku. Rozhodnutí  ratifikovala Rada Six Nations. Budeme hledat termín pro přeložení tohoto zápasu a datum sdělíme v pravý čas."

Podle francouzského sportovního deníku L´Équipe by se zápas třetího kola  Poháru  šesti národů    mohl uskutečnit v úterý 9. března 2021. V každém případě je to jedna z možností  ... napsal deník. 


 Itálie – Irsko 

V dohrávce 4. kola loňského turnaje Six Nations 24. října 2020 v Dublinu Irsko Itálii porazilo 50:17, když 7 krát položilo. Pro dokreslení předchozí zápasy v roce 2019, jejichž výsledek se však nedá nijak vztahovat k tomu očekávanému sobotnímu duelu, protože Itálie má úplně nový tým, byly vyrovnanější. Irsko vyhrálo 26:12 v Římě a 29:10 v Dublinu.

Co se tedy dá čekat od toho sobotního utkání?  Určitě uvidíme pohledné ragby.  Italové, jak ukázali v zápasech předchozích kol, už fyzicky vydrží po celý zápas, nehroutí se ve druhém poločase, hraje pohledné ragby rukama, ale tým dělá hodně chyb.

Irsko zatím bez výhry se bude chtít rehabilitovat a může Italům nasázet podobně pětek, jako v prvním kole Francie. Do hry se po vynucené přestávce vrací na post útokovky kapitán Johnny Sexton a do druhé řady James Ryan, oba hráči se údajně zotavili ze zranění hlavy. Itálie oznámila složení týmu už v pondělí, v sestavě se proti předchozím zápasům nic nemění.

Sázkové kanceláře: Vítězství Irska 90 %


Wales – Anglie 


Největší pozornost po odložení utkání Francie – Skotsko nyní poutá zápas Wales – Anglie, ve kterém půjde o zisk Triple Crown. Tipovat výsledek zápasu je složité, bilance je sice vyrovnaná, ale poslední dva zápasy hovoří ve prospěch Anglie ...  23. únor 2019 Wales – Anglie 21:13, srpen 2019 Anglie – Wales 33:19 a Wales – Anglie 13:6 (příprava na RWC 2019), 7. březen 2020 Anglie – Wales 33:30 v Six Nations a 28. listopad 2020 Wales – Anglie 13:24 v Podzimním poháru národů.

Když Wayne Pivac ve čtvrtek oznámil sestavu pro zápas s Anglií s Biggarem na útokovce, vzbudilo to u značné části fanoušků záporné reakce, protože velšští fanoušci žádají útočné pojetí, jaké Wales praktikoval za doby Barryho Johna, Phila Bennetta a Jonathana Daviese. Ale Pivac si za svým rozhodnutím stojí.

Jak říkám ...

„Je to náš nejlepší kopáč z ruky a nejlepší tackler. Má také dvě další docela působivé vlastnosti – zaprvé je fyzicky konkurenceschopný, to mu bylo občas na škodu, ale celkově je jeho houževnatost pozoruhodná. Když je Wales v zákopech, jsou to hráči jako Biggar, které potřebujete. Zadruhé jsou plusem jeho schopnosti ve vzduchu. Je pravděpodobně nejlepším leteckým exponentem Walesu. S očekáváním, že Anglie bude mít zadní linii plnou kopáčů, může být neocenitelné mít Biggara, který vyhrává vysoké míče v útoku i obraně," trvdil Wayne Pivac. 

" Zápasy s Walesem přinášejí opravdu zvláštní rivalitu. Mezi oběma národy existuje dlouhá historie zápasů a hra pro obě země hodně znamená. Víme, že nás v sobotu čeká silná výzva, ale tento týden jsme v tréninku tvrdě pracovali a máme velmi dobrý tým, který se tomu bude muset postavit. Chceme lidem ukázat, čeho jsme schopni, pokračovat ve zlepšování našich výkonů. To nejlepší je teprve před námi," měl jasno před utkáním s Walesem kouč Anglie Eddie Jones.

Sázkové kanceláře: Vítězství Anglie 57 %
(Karel Gaman, RC Havířov, ceskeragby.cz, koláž: Petr Skála)