Výsledek ze soutěže Tri Nations způsobil šok pro ragbyový svět. Argentina - Nový Zéland 25:15

Kdo viděl zápas All Blacks s Pumas na vlastní oči, má zážitek, který se snad už nikdy opakovat nebude, po historicky prvním vítězství Argentiny se nyní na Novém Zélandu zmobilizuje všechno pro odvetu 28. listopadu 2020, kterou All Blacks prostě musejí vyhrát, jinak by snad byl vyhlášen státní smutek. Ovšem zážitek to nebyl jen pro ragbyový svět, ale rovněž tak pro novozélandské fanoušky, pro ty to však byla noční můra. Porážky přicházejí, ale zatímco pro jiné týmy a jiné fanoušky je to vcelku běžná záležitost, pro Novozélanďany je to věc, kterou zažívají jen zřídka, a teď najednou v průběhu roku je to už třetí prohra. Pro Nový Zéland je to věc prestiže a porážka s Argentinou je pro ně navíc ponižující. 

Novináři se předháněli, aby svými postřehy a poznámkami se zapsali do mysli čtenářů a posluchačů. 

Svět je pochopitelně udiven, nejen pro Nový Zéland to byl šok, Sydney Morning Herald uvedl, že All Blacks byli "poníženi způsobem, jaký se zřídka vidí." A The Daily Telegraph, také ze Sydney, si přisadil, že většina fanoušků ragby se dnes bude usmívat: "Nebude na světě fanoušek - alespoň mimo Nový Zéland – který by se netěšil ze sobotního historického vítězství nad All Blacks na stadionu Bankwest. Každý fanoušek ragby – no, asi ne Kiwiové – se bude usmívat. Jediná věc lepší než spontánní oslavy Pumas po závěrečném hvizdu, byl pohled na zachmuřené tváře All Blacks.“

Korunu tomu svým sarkastickým tweetem nasadil komentátor britských The Sunday Times Stephen Jones, který napsal „Jsem přesvědčen, že vzhledem k nedávným mizerným výsledkům, které vyvrcholily dnešním propadem s Pumami, by se měl Nový Zéland zotavit ve 2. úrovni a v Tri Nations by měl být nahrazen Cookovými ostrovy, aby to bylo  fér.“  Cookovými ostrovy jsou až na 52. ve světovém žebříčku.

Argentinský La Nation popsal výsledek jako "konec jedné z posledních utopií argentinského sportu". Claudio Cerviño píše ve  vydání La Nacion, že Argentinci už nebudou muset říkat: „Nikdy jsem neviděl svůj tým vyhrát proti All Blacks, nejlepším na světě.“ Cerviño uvádí, že toto vítězství je jedním z největších sportovních okamžiků pro celý národ – okamžik, o kterém mnozí nevěřili, že se vůbec kdy stane.

Nicolas Sanchez - All Blacks 25:15

„Nicolas Sanchez položil pětku, proměnil kop po pětce a kopl 6 trestných kopů, právem se může uvést Nicolas Sanchez - All Blacsk 25:15," komentoval senzační výsledek Karel Gaman na webu RC Havířova.Jak vítězství Argentiny nad All Blacks a další utkání víkendu viděl Eduard Krützner senior ...


„Druhý listopadový  víkend zaznamenal celý ragbyový svět skutečný šok, když v Sydney zvítězila Argentina nad All Blacks 25 : 15. Nový Zéland byl tentokrát poražen vlastní zbraní, když Pumas nedaly svým stálým důsledným pressingem, podloženým neprostupnou obranou Novozélanďanům ani píď hřiště. To All Blacks nevonělo a dopouštěli se řadu přestupků, které tvrdě trestala hvězda zápasu útokovka Nicolas Sanchez, který je hráčem  francouzského klubu Stade Francais a který položil jednu pětku a proměnil i následný kop  a přidal 6 trestných kopů a tím  pro Pumy zajistil všechny body. Pod úspěch se plně podepsal trenér Mario Ledesma, který je vystudovaný lékař, ale také  bývalý mlynář reprezentace. Trenér  také léta úspěšně působil ve Francii, zejména v Clermontu. Druhá porážka za sebou, neboť All Blacks týden předtím prohráli 22 : 24 s Austrálii, posunula v rankingu WR na 3.místo za Jižní Afriku a Anglii, což  je věc nevídaná. Nový Zéland je z toho také otřesen a tak se lze těšit na odvetu, která se bude hrát 28. listopadu 2020.   

Hrála se i další utkání. V podzimním poháru byly odehrány tři  zápasy ze čtyř. Irsko přehrálo vysoko Wales 38 : 9. Welesané totiž mají v současné době problém sestavit kvalitní reprezentační tým a utkání s Irskem to potvrdilo.  

Italové na domácí půdě předvedli velmi dobrý výkon, když zápas se Skotskem prohráli až v závěrečných minutách 17 : 28.

Anglie nedala Gruzii žádnou šanci a zvítězila 40 : 0 a to se ještě ve druhé půli hrálo za velkého lijáku. Zápas Francie s Fidji se nehrálo z virového důvodu."

(ek, kg, ps, ceskeragby.cz, havirov.cz.com, foto: titulní novinová strana)