Česko porazilo Moldavsko na ME U20 v Praze 29:7

Ragbisté Česka začali dobře. Už od druhé minuty vedli 7:0 pětkou a následným kopem po pětce, ale soupeř v polovině poločasu vyrovnal na 7:7. Do šaten však šli Češi za stavu 10:7, když přeloučský hráč Jan Kohout proměnil důležitý trestný kop. Druhý poločas už byl plně ve znamení českých ragbistů, kteří položili po hrubých chybách Moldavců další tři  pětky. Ovšem předtím si ještě deset minut mimo hrací plochu odseděl  vyloučený český rváček Vojtěch Doupovec, jemuž  srbský rozhodčí Stiglic ukázal žlutou kartu po konzultaci s pomezním rozhodčím Tůmou patrně za nebezpečnou hru.

Takhle řada hráčů sledovala poslední pětku položenou v následném zlomku vteřiny Zdeňkem Sadílkem
(Foto: Petr Skála)

Vítězství 29:7 se zrodilo za neustálého deště. Déšť však vadil nejenom borcům z obou týmů, ale i divákům, kteří se ukrývali pod deštníky. Navíc domácí hráči v dešti zapomněli  na  pokyny  trenérů z přípravy.

*) Českéragby.cz bylo na místě děje ...

"Bylo to tvrdě vybojované vítězství, ke kterým nám napomohly hrubé chyby soupeře a větší touha našich hochů po úspěchu,"  řekl po utkání pro Českéragby.cz kouč ČR Daniel Beneš.

Českéragby.cz   jak jinak než coby první medium informují o úvodních utkáních ME v ragby hráčů do dvaceti let, která se hrála 25. srpna 2013 v Praze v Edenu a na Podvinném Mlýně ...

Česko - Moldavsko  29:7  (10:7)
Body:  Vohánka 10, Jan Kohout 9, Schlögl a Zdeněk Sadílek po 5  -  Cavcalius 5, Golubenko 2 * Rozhodovali:  Stiglic (Srbsko) Tůma a Bednařík (Česko) *  Pětky 4:1 * ŽK: Doupovec (ČR)

Jan Školař se snaží za pomoci Františka Vohánky zabránit moldavské mlýnové spojce Vadimovi  Preguzovi vybojovat míč  (Foto: Petr Skála)

ME hráčů do dvaceti let mělo na programu ještě další tři utkání ...

Zrcadlo výsledků ...

Ukrajina - Lotyšsko  28:0 (3:0) Pětky 3:0 *  Nizozemsko - Maďarsko 85:3 (13:0) Pětky: 13:0 a Švýcarsko - Luxembursko  18:17 (5:6) Pětky 3:1.

Další soupeřem českých ragbistů bude Švýcarsko a to ve středu 28. srpna 2013 na hřišti Sparty Praha na Podvinném Mlýně od 17 hodin.