Čeští ragbisté porazili 26:5 Chorvatsko a udrželi naději na postup do B1 skupiny ME

Čeští ragbisté ve svém posledním utkání v divizi 2A mistrovství Evropy porazili Chorvatsko 26:5 a získali bonusový bod za čtyři položené pětky. Díky tomu udrželi naději na postup o patro výš. Tabulku vedou o čtyři body před Švýcarskem, které má však k dobru utkání v Chorvatsku, jež se uskuteční za týden.

Českéragby.cz bylo na místě děje ...

Do svého závěrečného zápasu dvouleté soutěže vstoupili čeští reprezentanti skvěle, už v první minutě vedli po pětce Martina Havlíčka a následném proměněném kopu Petra Čížka 7:0. Na další body se čekalo do 26. minuty, kdy rozhodčí Chorvaty potrestal za zborcený mlýn trestnou pětkou.

Rovněž ve druhém poločase byli opět při chuti bodovat čeští rojníci.  Nejdříve se v 53. minutě probojoval do brankoviště Vojtěch Havel a v 64. minutě Lukáš Rapant, který o den dříve převzal ocenění pro nejlepšího ragbistu roku 2015. V závěru zápasu se podařilo za stavu 26:0 položit pětku i hostům.

"Na soupeře jsme se dobře připravili. Zápas sice ovlivnil déšť, přesto jsme úkol položit čtyři pětky a  ponechat sinaději,postoupit do B1 skupiny, zvládli," řekl asistent trenéra Putry Roman Šuster.

"Bál jsem se, že při dešti přijde málo diváků, ale nakonec jsem byl velmi mile překvapen tisíci diváky v hledišti, kteří vytvořili nádhernou atmosféru," uvedl havířovský patriot působíci nyní ve Francii Lukáš Rapant.

"Zdálo by se, že déšť byl pro nás v utkání s Chorvatskem výhodou, když jsme tak jednoznačeně vyhráli, ale nebylo tomu tak.  Museli jsme si dávat velký pozor. Míč hodně klouzal při jeho chytání a sám jsem při kopech na branku poznal, jaké počasí přeneslo záludnosti," řekl pro ragbyový magazín Českéragby.cz třikrát úspěšný kopáč kopů po pětce Petr Čížek, kterého až v závěru vystřídal oddílový spoluhráč z Pragy Pavel Vokrouhlík.

Obrázky z utkání najdtete zde ...

Podívejte se na obrázky z Havířova, uvedených na webu Českergaby.cz

Podívejte se na obrázky z Havířova, uvedených na webu SportovniListy.cz

ME divize 2A v ragby
Havířov  9. dubna 2016

ČR - Chorvatsko 26:5 (14:0)

Body: Čížek 6, Havel, Havlíček a Rapant po 5, trestná pětka - Bunič 5 * Pětky: 4:1 * Rozhodčí: Molpeceres (Španělsko) * Diváci: 1100.

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)