Eduard Krützner vešel do Síně slávy Unie profesionálních trenérů

Eduard Krützner vešel do Síně slávy Unie profesionálních trenérů
"Je to pro mne velmi milé ocenění a mám velkou radost z toho, do jaké společnosti úžasných českých sportovních osobností jsem se dostal. Zároveň je to i pocta pro sport, kterému jsem se po většinu svého života věnoval," řekl pro České ragby Eduard Krützner.  


Mezi dalšími devíti oceněnými byli (řazeno abecedně) Josef Augusta (hokej), Zdeněk Ciller (běh na lyžích), Lubomír Dobrý (basketbal), Jozef Jarabinský (fotbal), Pavel Korda (tenis), Eduard Krützner (ragby), Miroslav Kváč (atletika), Stanislav Neveselý (hokej), Ladislav Souček (kanoistika).

Pavel Bičiště a Václav Martin objevili talenty

Oceněni byli také kouči, pod jejichž rukama vyrůstali dnes úspěšní sportovci, konkrétně mistři světa z uplynulého roku. Mezi nimi jsou hokejový trenér Pavel Bičiště, jehož svěřencem byl na začátku svého sportování rychlostní kanoista Martin Fuksa, a kouč vodáků Václav Martin, pod nímž vyrůstala vodní slalomářka Kateřina Kudějová.

O Unii profesionálních trenérů

Unie je dobrovolným sdružením, do nějž doposud vstoupilo více než sto trenérů z 35 sportovních svazů České republiky. Trenérským profesionálům s nejvyšším možným vzděláním v daném sportovním svazu, kteří se zavázali dodržovat standardy chování ve vztahu ke sportovci, zaměstnavateli, kolegům, rozhodčím i soupeři, poskytuje servis v oblasti práva, metodiky i zdravotní péče.