Havířov si vybojoval Pohár České rugbyové unie

Výkon na pokraji ležérnosti provázený banálními chybami diváky hodně rozčiloval a bylo slyšet dost nelichotivých komentářů.  Při drtivém tlaku Přelouče, zmatku v domácích řadách a při velkovýrobě chyb bylo jasné, že je jen otázkou času, kdy hosté začnou nedbalý výkon domácích trestat.
Není divu, že poločas  skončil 0:10.

Do druhé části hry nastoupili domáčí borci jako pokropení živou vodou a během pěti minut jim to vyneslo vedení 12:10.

Jak se v první půli Havířov mnohdy na dlouhé minuty ani nedostal z obranného území, tak to nyní potkalo hosty, mnohdy se téměř nedostali z pětimetrového pásma u brankové čáry. Z převahy Havířova pak následovaly další pětky. Do přeloučského brankoviště prošel nejdříve Tomčík a úspěšný byl i nezadržitelný Leroch. Hosté však nerezignovali, po mlýnu na středu hřiště vynesl míč Roauri Lannen, byl nedovoleně atakován, hosté trestný kop rychle rozehráli na útok, kopli k následování do brankoviště, kde chtěl Šmolka přiklepnout, ale na míč vleže nedosáhl, dosáhl však na něho Musil a snížil. To bylo 12 minut před koncem. Závěr utkání opět patřil domácím, z mnohdy drtivého tlaku už nic nevydolovali.

Trofej – Pohár ČSRU - předal po utkání kapitánovi Havířova Patriku Lerochovi člen výkonného výboru ČSRU Tomáš Tůma. (Fotografie Ing.Ladislav Káňa )

HAVÍŘOV (7.6.2008):   Havířov - Přelouč 26:15 (0:10)
Body: Havířov: A.Kloda 6 (3KP), Olšanský 5, O.Kloda 5, Tomčík 5, Leroch 5 -  R.Kašpar 5, Musil 5, Stýblo 3 TK, M.Kohout 2 KP
* pětky 4:2 * Rozhodčí Čekal – Čech, Juřica * 135 diváků *